Doświadczenie z Ostrołęki procentuje w Plus Lidze

Siatkówka 03 listopada 2016 0 Komentarzy

Byli siatkarze ASPS Net Ostrołęka (pod różnymi nazwami: Pekpol, Energa Pekpol) dobrze radzą sobie w Plus Lidze w sezonie 2016/17. Doświadczenie zdobyte na parkietach I ligi procentuje, dzięki czemu jeden z zawodników jest nawet obecnie najlepszym graczem na swojej pozycji...

Byli siatkarze ASPS Net Ostrołęka (pod różnymi nazwami: Pekpol, Energa Pekpol) dobrze radzą sobie w Plus Lidze w sezonie 2016/17. Doświadczenie zdobyte na parkietach I ligi procentuje, dzięki czemu jeden z zawodników jest nawet obecnie najlepszym graczem na swojej pozycji...

Najlepszym środkowym Plus Ligi według rankingów jest obecnie Mateusz Sacharewicz, reprezentujący Łuczniczkę Bydgoszcz. Były zawodnik ostrołęckiego klubu rozegrał 24 sety, w których zdobył 57 punktów, z czego aż 26 blokiem! To nic nowego, gdyż Sacharewicz już w poprzednim sezonie zaliczał się do ścisłej czołówki środkowych w Plus Lidze, jeszcze za czasów występów w BBTS Bielsko-Biała. Po zmianie klubu nie zmieniła się forma Sacharewicza i zastanawiać się należy czy selekcjonerzy reprezentacji kraju zauważą w końcu doskonałą postawę byłego siatkarza Pekpolu w elicie.

W klubach Plus Ligi występuje jeszcze dwóch innych byłych środkowych ostrołęckiego klubu. Damian Boruch, który grał w zespole biało-czerwonych jeszcze przed dwoma sezonami, reprezentuje barwy Jastrzębskiego Węgla. Rozegrał dotychczas 17 setów, zdobył w nich 46 punktów, w tym 13 blokiem. Daje mu to 16. miejsce w rankingu środkowych. Na tej pozycji w rankingu ujęty jest także Jakub Kowalczyk, który w barwach Energi Pekpol występował w trakcie sezonu 2013/14. Zajmuje on 26. miejsce, w trakcie 16 setów zdobył 37 pkt, w tym 6 blokiem i 2 zagrywką.

Miejsce w Plus Lidze zagrzał sobie także libero Adrian Mihułka, występujący w Espadonie Szczecin. W 12 setach zanotował on 27,4% perfekcyjnego przyjęcia i w rankingu swojej pozycji znajduje się na ósmym miejscu.

Liderem Plus Ligi po sześciu kolejkach jest Asseco Resovia Rzeszów z 15 punktami na koncie. Na miejscu szóstym z dorobkiem 11 punktów znajduje się Jastrzębski Węgiel (Damian Boruch), ósma lokata należy do AZS Politechniki Warszawskiej (Jakub Kowalczyk) - 8 pkt, trzynasta do Łuczniczki Bydgoszcz (Mateusz Sacharewicz) - 5 pkt, a klub Adriana Mihułki - Espadon Szczecin - jest piętnasty z trzema punktami na koncie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

TECZA ŁYSE
26 lipca 2017 jasiumrowka
Siłownie
20 stycznia 2017 Gość
Treningi koszykówki.
07 grudnia 2016 babette89
Piłka Nożna
14 października 2016 kluczowski8
FaceBook