Zespół Energi Ostrołęka już niemal w komplecie

Siatkówka 08 sierpnia 2016 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka rozpoczęli treningi przed sezonem 2016/17. Pierwszy dzień treningów był także dniem, w którym poznaliśmy kadrę ostrołęckich siatkarzy. Nie udało jej się jeszcze zamknąć, ale trzon drużyny trenuje już pod okiem Mateusza Mielnika.

Siatkarze Energi Ostrołęka rozpoczęli treningi przed sezonem 2016/17. Pierwszy dzień treningów był także dniem, w którym poznaliśmy kadrę ostrołęckich siatkarzy. Nie udało jej się jeszcze zamknąć, ale trzon drużyny trenuje już pod okiem Mateusza Mielnika.

Za rozegranie w Enerdze Ostrołęka odpowiadać będzie dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest Michał Głowacki (ostatnio AZS UWM Olsztyn - II liga), który prezentowany już był w naszym materiale. Jego konkurentem do gry na tej pozycji będzie ostrołęczanin Paweł Zdrojewski. 18-letni zawodnik w poprzednim sezonie występował w Młodej Lidze w barwach Cerradu Czarnych Radom, zagrał tam w trzynastu spotkaniach, ma za sobą także treningi z Plus Ligowym zespołem z Radomia.

Na pierwszym treningu pojawił się także komplet przyjmujących. W ostrołęckiej ekipie pozostali dwaj przyjmujący z poprzedniego sezonu - Dominik Zalewski i Kamil Kubeł. Sporym wzmocnieniem naszej drużyny powinien być 26-letni Dorian Poinc. To zawodnik mający za sobą ogromny bagaż doświadczeń w I i II lidze, ostatnio występował w Czarnych Wirex Rząśnia, wcześniej był zawodnikiem m.in. Avii Świdnik, SKS Hajnówka czy Bzury Ozorków. Przyjęcie uzupełnia 20-letni Maciej Petelczyc, który ostatni sezon spędził w II-ligowym TKS Tychy, a wcześniej występował w UKS Tempo 25 Olsztyn (doszedł z tą drużyną do finałów Mistrzostw Polski). To wysoki, mierzący aż 200 centymetrów, a przede wszystkim utalentowany zawodnik, który w przeszłości powoływany był do kadr wojewódzkich, a w 2011 roku otrzymał nawet powołanie do kadry Polski w swojej kategorii wiekowej.

Duże zmiany także na środku siatki. Trener Mateusz Mielnik na dziś jest pewny występów dwóch doświadczonych graczy. Pierwszym z nich jest Rafał Kuźma, 27-latek z przeszłością w pierwszoligowych klubach (ostatnio sezon 2014/15 - Caro Rzeczyca), a ostatnio grający w drugoligowym BAS Białystok. Jego partnerem na środku siatki ma być Tomasz Obuchowicz. Ostatnio występował on w pierwszoligowym Hutniku Kraków, który jednak musiał wycofać się z rozgrywek. Wcześniej Obuchowicz grał w AZS UAM Poznań, KPS Siedlce i AGH Kraków. Jak na razie nie wiadomo kto będzie trzecim środkowym w talii Mielnika. To rozstrzygnie się w najbliższych dniach, podobnie jak pozycja atakującego - dotychczas wiadomo jedynie, że zagra na niej Patryk Szwaradzki. Libero ostrołęckiej drużyny będzie Jakub Nurczyński - ostatnio gracz Campera Wyszków.

Z drugoligowym zespołem trenować będzie także kilku młodych zawodników z UKS Olimp Ostrołęka. Jeżeli wykażą się determinacją na treningach, mogą zostać włączeni do kadry meczowej. Szczegółowa relacja z pierwszych zajęć już jutro w naszym serwisie sportowym.

Kadra Energi Ostrołęka - sezon 2016/17:

Rozgrywający: Michał Głowacki (1996, 189 cm, ostatnio AZS UWM Olsztyn), Paweł Zdrojewski (1998, 190 cm, ostatnio Cerrad Czarni Radom);
Przyjmujący: Dominik Zalewski (1982, 190 cm), Kamil Kubeł (1997, 190 cm), Dorian Poinc (1990, 195 cm, ostatnio Czarni Wirex Rząśnia), Maciej Petelczyc (1996, 200 cm, ostatnio TKS Tychy);
Środkowi: Rafał Kuźma (1989, 200 cm, ostatnio BAS Białystok), Tomasz Obuchowicz (1990, 188 cm, ostatnio Hutnik Kraków), -wolne miejsce-;
Atakujący: Patryk Szwaradzki (1995, 194 cm), -wolne miejsce-;
Libero: Jakub Nurczyński (1995, 183 cm, ostatnio Camper Wyszków).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.