PZPS podjął decyzję ws. I ligi siatkarzy. Ostrołęka w II lidze?

Siatkówka 20 lipca 2016 4 Komentarze

Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję w sprawie składu I ligi mężczyzn na sezon 2016/17. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że drużyna Energi Omis Ostrołęka jednak nie otrzyma "dzikiej karty" na zapleczu Plus Ligi i zagra w II lidze. Problem w tym, że podjęta decyzja w każdej chwili może ulec zmianie. A już trzeba budować zespół na nowy sezon.

Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję w sprawie składu I ligi mężczyzn na sezon 2016/17. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że drużyna Energi Omis Ostrołęka jednak nie otrzyma "dzikiej karty" na zapleczu Plus Ligi i zagra w II lidze. Problem w tym, że podjęta decyzja w każdej chwili może ulec zmianie. A już trzeba budować zespół na nowy sezon.

"Dzika karta" to oczywiście pojęcie umowne, gdyż takiego zapisu w regulaminie PZPS nie ma. Liczono się jednak z możliwością zaproszenia chętnych drużyn do gry w I lidze, w przypadku gdyby kolejne ekipy wycofały się z rozgrywek. Sprawa została jednak rozwiązana inaczej - zmniejszono liczbę drużyn grających w I lidze.

Termin zgłoszenia drużyn do rozgrywek ligowych upłynął 15 lipca. Jak się dowiedzieliśmy, zarząd ASPS Net Ostrołęka zgłosił zespół seniorów do rozgrywek drugiej ligi. Należało tak uczynić dlatego, że w sezonie 2015/16 drużyna Energi Omis zajęła trzynaste miejsce w pierwszej lidze, oznaczające degradację o jedną klasę rozgrywkową. Prezes Stanisław Nowaczyk nie ukrywał jednak, że gdyby pojawiła się szansa na grę na zapleczu Plus Ligi, to klub skorzystałby z tej opcji.

W tym momencie niewiele jednak wskazuje na taką możliwość. Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zmniejszeniu liczebności I ligi z 14 do 12 zespołów. Dodatkowo, zaskoczyła ekipa KPS Kęty - klub ten miał wycofać się z rozgrywek, a jednak wysłał zgłoszenie, przedłużając sobie tym samym o miesiąc czas na poszukiwanie sponsorów. Jeżeli ekipa z Małopolski nie zbierze budżetu, wtedy może wycofać się z I ligi, a liga pozostanie jedenastozespołowa lub dokooptowany zostanie do niej kolejny zespół, wybierany wśród chętnych do gry na tym poziomie. Nie ma jednak żadnej gwarancji na to, że w przypadku wycofania się Kęt liga będzie liczyć 12 drużyn.

Obecny skład I ligi mężczyzn na sezon 2016/17: Ślepsk Suwałki, APP Krispol Września, Aluron Virtu Warta Zawiercie, AGH Kraków, KPS Siedlce, AZS PWSZ Stal Nysa, PWSZ Victoria Wałbrzych, TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok, SKS Hajnówka, Norwid Częstochowa, SMS PZPS Spała oraz KPS Kęty.

Zamieszanie z liczebnością lig nie wpływa korzystnie na ostrołęcki zespół. Jak na razie, do pewnych informacji zaliczyć można jedynie odejście trenera Andrzeja Dudźca oraz czterech graczy - Rafała Faryny, Michała Tomczaka, Daniela Szaniawskiego i Jakuba Nowosielskiego. Rozgrywki ligowe w sezonie 2016/17 ruszą zapewne pod koniec września lub na początku października, dlatego już za maksimum dwa tygodnie powinniśmy poznać kadrę drużyny, która rozpocznie przygotowania do sezonu. Więcej informacji z obozu ostrołęckich siatkarzy w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:00, 20 lipca 2016

siwy

no i koniec. minimalizm i brak słuchania głosów wszystkich dookoła doprowadził do spadku tego zespołu gratuluję wszystkim którzy się do tego przyczynili.


...
12:12, 20 lipca 2016

Włodi

Może czas najwyższy wypłacić chłopakom zaległe pensje ? Trochę się nazbierało ...


...
22:32, 20 lipca 2016

rozsądek

i bardzo dobrze że bedzie 2 liga, tylko wiecie co panwie prezesi?? jak klub awansowal w 2010 roku to było łatwo, ale teraz zasady awansow sa już mocno skomplikowane. co to oznacza? w tym miescie nigdy już nie będzie 1 ligi, straciliśmy nasza wizytówke ale w sumie wizytówką to to było tylko do sezonu 2013/14, kolejne dwa to totalna żenada za sprawą podwyżki cen biletów połączonej z obniżeniem poziomu drużyny (mistrzostwo organizacyjne, brawo zarząd)


...
11:42, 21 lipca 2016

Dywan

Dołączam do pytania wlodiegoSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.