Warszawskie rekordy życiowe lekkoatletów UKS Siódemka

Lekkoatletyka 19 maja 2016 Komentarzy

Dwa zwycięstwa i jedno trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka podczas mityngu, który pod nazwą „Światowy Dzień Lekkiej Atletyki" odbył się w ubiegłą sobotę i niedzielę w Warszawie. Padło wiele rekordów życiowych i innych dobrych rezultatów.

Daniel Gadomski zwyciężył w biegu na 800m mężczyzn z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego – 1:56,93s, trzecie miejsce w tej konkurencji  zajął Karol Kudrzycki – 2:01,28s. Zwycięstwo w konkursie skoku w dal odniosła Kornelia Suchecka – 4,91m. Ponadto, Suchecka startowała w biegu na 100 m, gdzie wynikiem 13,25s wyrównała swój rekord życiowy.

W czołówce swoich konkurencji znaleźli się także: Marta Łada – 5. miejsce w biegu na 400m z czasem 61,09s (o ponad 4 sekundy poprawiony rekord życiowy, najlepszy wynik wśród juniorek młodszych); Kamil Łyszkowski – 5. miejsce w biegu na 800m – 2:03,83s, Karolina Krukowska – 5. miejsce w skoku w dal – 4,35m (1. miejsce wśród młodziczek); Adam Piątkowski – 6. miejsce w biegu na 800m – 2:05,04 (rekord życiowy).

Pozostałe wyniki zawodników Siódemki: Karolina Krukowska – 13,73s w biegu na 100m, Mateusz Rostkowski – 58,82s (rekord życiowy, 3. wynik wśród młodzików), Paulina Pilarska – 65,28s w biegu na 400m, Karol Rogoziński – 2:11,42s w biegu na 800m, Wojciech Bączek – 2:13,68s w biegu na 800m, Jakub Bączek – 2;30,92s w biegu na 800m (rekord życiowy).