Lekkoatleci z Ostrołęki na mityngu Prefbetu w Łomży

Lekkoatletyka 10 maja 2016 Komentarzy

Przedstawiciele ostrołęckich klubów wzięli udział w mityngu otwarcia sezonu, jaki w ostatnią niedzielę 8 maja rozegrany został w Łomży. W zawodach organizowanych przez Prefbet Śniadowo lekkoatleci z ostrołęki i okolic osiągnęli sporo wartościowych rezultatów. Sprawdź kto stanął na podium.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu (fot. archiwum eOstroleka.pl)

Cały mityng odbywał się w konkurencjach biegowych, a także w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe: junior, junior młodszy i młodzik.

W pierwszej serii biegu na 100 metrów kobiet na 3. miejscu uplasowała się Marta Łada z UKS Siódemka Ostrołęka. Druga seria na tym samym dystansie przyniosła najniższy stopień podium dla Pauli Wójtowicz z ostrołęckiego UKS Clan. Dobrych wyników biegaczek z naszego miasta nie zabrakło także w rywalizacji na 200 metrów - Marta Łada i Karolina Krukowka w pierwszej serii zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, w serii drugiej na miejscu drugim finiszowała Agnieszka Pędzich - wszystkie z UKS Siódemka.

W biegu na 400 metrów kobiet na miejcu trzecim do mety dotarła Patrycja Tłomacka z UKS Clan. Na tym samym dystansie wśród panów druga i trzecia lokata należała do zawodników Siódemki - Daniela Gadomskiego i Adama Piątkowskiego. Na drugich miejcach w biegu na 600 metrów uplasowali się reprezentanci OKLA Ostrołęka - Katarzyna Butler wśród pań i Fabian Czajkowski wśród panów.

Druga seria biegu na 800 metrów kobiet okazała się szczęśliwa dla ostrołęczanek. Zwyciężyła Wiktoria Orzoł z OKLA Ostrołęka, trzecia była Paulina Pilarska z Siódemki. Z kolei na 800 metrów panów dwa czołowe miejsca zajęli Karol Kudrzycki i Kamil Łyszkowski.

Emocji nie brakowało także na dłuższych dystansach. W biegu na 1000 metrów zwyciężył Przemysław Dąbrowski z Borawego (gm. Rzekuń), reprezentujacy Prefbet Śniadowo Łomża. Z kolei na 1,5 km drugą lokatę zajął Damian Świerdzewski.

Więcej o startach ostrołęckich lekkoatletów w najbliższych dniach w naszym dziale sportowym.