Trzy medale ostrołęckich biegaczy w Kurzętniku

Lekkoatletyka 15 marca 2016 Komentarzy

W ubiegłą sobotę w Kurzętniku odbyły się Międzywojewodzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Wystartowali w nich zawodnicy i zawodniczki z Warmii i Mazur oraz Mazowsza. Wśród nich byli reprezentujący Ostrołękę biegacze OKLA oraz UKS Siódemka.

Jakub Cichocki (UKS Siódemka Ostrołęka)Dwa srebrne medale i sześć punktów do ogólnopolskiej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego wywalczyli lekkoatleci OKLA Ostrołęka. W klasyfikacji drużynowej Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki został sklasyfikowany na trzeciej lokacie. Indywidualnie świetne wyniki uzyskała Katarzyna Butler i Fabian Czajkowski. Podopieczni trenera Bartosza Witkowskiego wywalczyli srebrne medale odpowiednio na 2500 m i 2000 m. Szóste miejsce w zawodach wywalczył z kolei Marcin Dobkowski na 3000 m, trzynasty był Piotr Podbielski na 3000 m, a dwudzieste drugie miejsce na 2000 m zajął Błażej Wojsz. Wymienieni zawodnicy to podopieczni trenera Krzysztofa Tyszki. Poza konkursem trzecie miejsce zajął Dariusz Głażewski w roczniku 1999-2000 na dystansie 2000 m.

W zawodach w Kurzętniku wzięła także udział pięcioosobowa reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka. Najlepiej wypadł Jakub Cichocki, który wywalczył brązowy medal w biegu na 3000 m. Jedenasta w biegu na 2500 m była Zuzanna Suchecka,  czternaste miejsce na 2000 m zajął Mateusz Rostkowski, a piętnasty na dystansie 3000 m był Jakub Bączek. W sumie UKS Siódemka wywalczył pięć punktów w prowadzonej przez Ministerstwo Sportu Klasyfikacji w Sporcie Młodzieżowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.