Bieżuńscy z medalami na Mistrzostwach Warszawy

Pływanie 04 czerwca 2023 0 Komentarzy

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu to impreza o sporym prestiżu. Tym bardziej cieszy, że reprezentacja Squatiny Ostrołęka przywiozła ze stolicy medale.

W wyścigu na 50 m stylem klasycznym brązowy medal zdobyła Paulina Bieżuńska, osiągając czas 35.42 s. Nieznacznie lepsze były tylko zawodniczki z Nieporętu i warszawskich Bielan. W wyścigu na 100 m stylem grzbietowym Paulina Bieżuńska nie miała już sobie równych, zwyciężając z czasem 1:10.01. Złoto Paulina dobyła też na 50 m stylem grzbietowym, jej czas to 31.83 s.

W wyścigu na 100 m stylem klasycznym drugie miejsce zajął Jakub Bieżuński. Zawodnik Squatiny wywalczył srebro w dobrym stylu - bezkonkurencyjny był pływak UKS G-8 Bielany Jakub Wiśniewski, ale fantastyczny pojedynek o drugie miejsce zakończył się owocnym wynikiem dla zawodnika Squatiny. Jego czas to 1:11.28.

W zawodach pływali również Oliwier Puka (trenerzy pochwalili go za rekordy życiowe), Kamil Szporak i Maciej Musiał.