Kurpiowska Kuźnia Mistrzów: Emocjonujące walki, Dmochowski i Łasiewicki show [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sporty walki 04 listopada 2023 9 Komentarzy

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Ostrołęce to gwarancja pojedynków na najwyższym poziomie. Za nami gala sportów walki w hali im. Arkadiusza Gołasia. To były niesamowite pojedynki, które przyniosły kibicom wiele emocji. W walce wieczoru ulubieniec lokalnej publiki Karol Łasiewicki rozbił Litwina Evaldasa Beleisisa już w pierwszej rundzie.

Mikołaj Piersa (Fight Academy) - Kornel Dębowski (Fight Academy), K1: walka pokazowa

W pierwszej walce na gali Kuźni zmierzyli się ze sobą pokazowo Mikołaj Piersa i Kornel Dębowski. Walka typowo rozgrzewkowa, obaj zawodnicy pokazali repertuar ciosów, ale w taki sposób, by nie zrobić sobie krzywdy. Były obrotówki, efektowne kopnięcia. Najmłodsi adepci Fight Academy zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności i pokazali, że przyszłość należy do nich.

 • Zwycięca: obaj zawodnicy, walka nie była punktowana

Następnie doszło do oficjalnego otwarcia gali. - Mam nadzieję, że dziś pokażemy naszą kurpiowską gościnność - powiedział prezydent Łukasz Kulik. - Ostrołęka stała się stolicą sztuk walki, wierzę, że czeka nas wspaniałe widowisko - dodał Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego.

Wiktor Świrko (Bartoszycka Szkoła Taekwondo) - Hubert Spinek (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka), K1, kat. -63,5 kg, junior młodszy

Na początku walki bardzo dobrze spisywał się Świrko, który przejął inicjatywę i nadawał ton walce. Dopiero pod koniec pierwszej rundy zawodnik z Ostrowi Mazowieckiej rozpuścił ręce i przeszedł do ofensywy. Ta szarża kosztowała Świrkę dużo sił, co widać było już w kolejnej rundzie, gdzie Hubert Spinek próbował "napocząć przeciwnika". - On nie ma sił - krzyczał narożnik Spinka. W trzeciej rundzie Spinek kontynuował ofensywę, a Świrko miał spory problem, by odpierać jego ataki. Ostatecznie jednak sędziowie wskazali Świrkę jako zwycięzcę pojedynku i stał się on pierwszym finalistą turniejowym.

 • Zwycięzca: Wiktor Świrko (Bartoszycka Szkoła Taekwondo)

Sebastian Jakubowski (Fight Academy Ostrołęka) - Antoni Banaszek (Kuźnia Mistrzów Wyszków), K1, kat. -63,5 kg, junior młodszy

Kurpiowskie derby w drugim pojedynku półfinałowym rywalizacji turniejowej zapowiadały się niezwykle ciekawie. Jakubowski w pierwszej rundzie zaskoczył swojego rywala wysokim kopnięciem, co na pewno sędziowie odnotowali. Zawodnik Fight Academy Ostrołęka miał nie tylko większy zasięg ramion, ale był też szybszy. Trzecią rundę mocno rozpoczął Banaszek, który zdał sobie sprawę, że aby wygrać, musi przejść do ataku. Ale dał się zaskoczyć ciosem od Jakubowskiego, przez co był liczony. Sędziowie wskazali ostatecznie 2-1: zawodnik gospodarzy dołączył do finałowego starcia.

 • Zwycięzca: Sebastian Jakubowski (Fight Academy Ostrołęka)

Igor Pietrzak (Victoria Ostrołęka) - Bartosz Zapadka (Fight Academy Ostrołęka), K1 junior młodszy do 71 kg

Od początku walki mocno ruszył Zapadka, spychając Pietrzaka do narożnika. Zawodnik Victorii dobrze trzymał gardę, dzięki czemu wyłapał większość ciosów, ale inicjatywę zaznaczał jednak zawodnik Fight Academy. W końcu sędzia, patrząc, że inicjatywa została całkowicie oddana przez zawodnika Victorii, wyliczył Pietrzaka na stojąco. Mimo, że przewagę miał Zapadka, to jednak... dał się trafić ciosem, który rozbił mu nos i musiał interweniować lekarz. Po wznowieniu walki Zapadka ruszył do przodu, robiąc w ringu sporo szumu. Na Pietrzaka spadł grad ciosów! W trzeciej rundzie liczony był Zapadka za... dyskusje z sędzią. Decyzja sędziów była jednogłośna, a zwycięzcą został Bartosz Zapadka.

 • Zwycięzca: Bartosz Zapadka (Fight Academy Ostrołęka)

Kamil Górski (Kuźnia Mistrzów Wyszków) - Mateusz Prus (Fight Academy Ostrołęka), boks, waga superciężka

Jedyne bokserskie starcie na Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów mogło zaskoczyć tempem. W pierwszej rundzie obaj zawodnicy ruszali się żwawo, jakby ważyli co najmniej o połowę mniej. Widać było, że mobilność jest na wysokim poziomie, a kibice mogli być zadowoleni z dobrego boksu. W drugiej rundzie Prus trafił mocnym prawym, co Górski na pewno odczuł. Ostatecznie po trzech rundach ciężko było wskazać zwycięzcę, ale sędziowie niejednogłośnie wskazali na zawodnika z Wyszkowa. Górski narzucił wysokie tempo, co na pewno zaważyło na sędziowskiej decyzji.

 • Zwycięzca: Kamil Górski (Kuźnia Mistrzów Wyszków)

Przemysław Szczuczyński (Academia Gorila Ostrów Maz.)- Bartłomiej Rykaczewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków), K1 pro am do 67 kg

W kolejnym pojedynku na KKM pierwsza runda była rozpozawcza, ale w drugiej rundzie zaczęła się już poważna bitka. Zawodnicy rozpuścili pięści, mocno też kopali. Szczuczyński nie ograniczał się w repertuarze ciosów, były kolana, wysokie kopnięcia i uderzenia. Widać było, że zawodnik z Ostrowi Mazowieckiej był w najwyższej formie. Na koniec trzeciej rundy Rykaczewski przyspieszył, a kibice nagrodzili obu zawodników wielkimi brawami.

 • Zwycięzca: Przemysław Szczuczyński (Academia Gorila Ostrów Maz.)

Wiktor Świrko (Bartoszycka Szkoła Taekwondo) - Sebastian Jakubowski (Fight Academy Ostrołęka), K1, kat. -63,5 kg, junior młodszy

Walka finałowa mini-turnieju, który odbywał się na gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Wyższy Jakubowski przejął inicjatywę, a Świrko nie potrafił przebić się przez szczelną obronę ostrołęczanina. Wydaje się, że po walce półfinałowej zawodnik z Bartoszyc był już zmęczony, co Jakubowski skrzętnie wykorzystywał. Świrko nie miał sił, a Jakubowski imponował niskimi kopnięciami. Zawodnik Fight Academy był zdecydowanie lepszy, co potwierdzili sędziowie. Kurpiowskim mistrzem w turnieju został reprezentant gospodarzy! Puchar dla ostrołęckiego fightera!

 • Zwycięzca: Sebastian Jakubowski (Fight Academy Ostrołęka)

Marcel Piersa (Fight Academy Ostrołęka) - Igor Greczel (Piekary Śląskie), K1 do 67 kg

Śląsko-kurpiowski pojedynek przyniósł sporo emocji. W drugiej rundzie walki Marcel Piersa zasypał przeciwnika kombinacjami ciosów, przez co sędzia musiał wyliczyć Greczela. Piersa był niezwykle aktywny ofensywnie, zasypywał rywala ciosami i nie zostawił sędziom żadnych wątpliwości co do tego, kto tego wieczoru jest lepszy. Fenomenalny pojedynek, który miło się oglądało. Sędziowie uznali, że lepszy był Marcel Piersa, co publika przyjęła owacyjnie.

 • Zwycięzca: Marcel Piersa (Fight Academy Ostrołęka)

Szymon Orzoł (Fight Academy Ostrołęka) - Kacper Kaszuba (Panzer Suwałki), K1 pro am do 75 kg

Kaszuba ruszył do przodu, ale po chwili kanonada wylądowała na głowie zawodnika Panzera Suwałki. Kaszuba tańczył po ciosach Szymona Orzoła, a kolejne ciosy trafiały w głowę zawodnika z Suwałk. Sędzia wyliczył zawodnika przyjezdnego. Kaszuba chwiał się na nogach, omal nie wypadł w ringu. Ewidentnie nie wiedział, co się dzieje wokół, a po kolejnym liczeniu sędzia przerwał walkę. Efektowne TKO i wygrana zawodnika z Ostrołęki.

 • Zwycięzca: Szymon Orzoł (Fight Academy Ostrołęka)

Filip Falkowski (Victoria Ostrołęka) - Cezary Piwowarek (Fight Center Dobre Miasto), K1 pro am do 91 kg

Obaj zawodnicy przystąpili mocno zdeterminowani do walki. W przeszłości mieli okazję już ze sobą walczyć, wygrał Piwowarek - tym razem jednak Falkowski miał za sobą niezwykle głośną grupę kibiców. "Hej Filip, jesteśmy z tobą" - śpiewała grupa na trybunach. Od razu lepiej się ogladało! Po emocjonujących rundach, sędziowie podjęli jednogłośną decyzję - wskazali na wygraną Cezarego Piwowarka, choć walka była bardzo wyrównana. Rewanż się nie udał, ale może... trylogia?

 • Zwycięzca: Cezary Piwowarek (Fight Center Dobre Miasto)

Dominik Gręda (Victoria Ostrołęka) - Antoni Predygier (Aligatores Warszawa), K1 pro am do 71 kg

Pierwotnie w tym zestawieniu miał znaleźć się Emil Chorążewicz, lecz uniemożliwiła mu to kontuzja i do karty walk wskoczył... Dominik Gręda - zawodnik MMA, który jak widać żadnych wyzwań się nie boi i wskoczył do rywalizacji w K1. W drugiej rundzie Gręda trafił kilkoma mocnymi ciosami, pokazując, że w stójce również jest naprawdę dobry. Predygier próbował low kicków i pokazał, że walczy w swojej koronnej formule. Sędziowie wskazali właśnie jego jako zwycięzcę, choć Dominik Gręda zaprezentował się naprawdę z dobrej strony.

 • Zwycięzca: Antoni Predygier (Aligatores Warszawa)

Wiktor Dmochowski (Fight Adacemy Ostrołęka) - Mateusz Siudak (Piekary Śląskie), K1 pro am do 67 kg

W co-main-evencie zobaczyliśmy Wiktora Dmochowskiego z Fight Academy. Narzucił on rywalowi z Piekar Śląskich niesamowite tempo, co zakończyło się lawiną ciosów. Dmochowski był bezbłędny i znokautował swojego przeciwnika w pierwszej rundzie.

 • Zwycięca: Wiktor Dmochowski (Fight Academy Ostrołęka)

Karol Łasiewicki (Fight Academy Ostrołęka) - Evaldas Beleisis (Iron Sky Gym Kowno), K1 pro am do 88 kg

W końcu nadszedł czas na pojedynek wieczoru, tym razem międzynarodowy. Polsko-litewskie starcie już przed walką zapowiadało się niesamowicie. Łasiewicki zaczął ambitnie, rzucając kombinacje ciosów i kopnięć. Litwin musiał odczuć ciosy Karola Łasiewickiego, aż w końcu sędzia przerwał walkę i liczył zawodnika z Kowna. Po chwili... przerwał pojedynek. To była bardzo szybka robota Karola Łasiewickiego - znakomity pojedynek i pewna wygrana. A zawodnik z Litwy powróci do Kowna z bolącym korpusem.

 • Zwycięzca: Karol Łasiewicki (Fight Academy Ostrołęka)
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
23:35, 04 listopada 2023

Marta

Super gratulacje dla Wiktora 🙂

ocena: 67%         zgłoś
...
01:55, 05 listopada 2023

Myszyniec

Brawo dla Bartosza Zapadka, jesteśmy dumni!

ocena: 100%         zgłoś
...
07:26, 05 listopada 2023

Uuu

Co na ringu robi ten kasztan Mierzejewski? Jak zwykle gębę dla reklamy pokazuje. Żenada.  

ocena: 67%         zgłoś
...
09:17, 05 listopada 2023

Pytanko

A czy chłopaki z Ostrołęki (np. Dmochowski) mogliby dostać jakiś ZAWODNIKÓW, a nie kelnerów przypadkowych?! Bez sensu…

ocena: 43%         zgłoś
...
10:38, 05 listopada 2023

Do uuu

Zdaje się że wręcza zawodnikom puchary. A ty dalej tylko piszesz komentarze

ocena: 50%         zgłoś
...
13:15, 05 listopada 2023

Kor

Nosek złamany:)))) pierwszy poważny pojedynek, ale ogólnie sami kelnerzy a pozniej glowaa wysoko i bujanka. Róbcie poważniejsze zestawienia dla tych pseudo mistrzow z Oki

ocena: 100%         zgłoś
...
14:04, 05 listopada 2023

Ostrołeka fan

No wszystko rozumiem ale tym razem to poszli za grubo z całym szacunkiem rozumiem że organizator chciał pokazać swoich zawodników w jak najlepszym świetle ale przeciwników do nich to nawet kelnerami ciezko nazwac  przeciwnicy ze rekordem ujemnym zero wygranych i tylko porażki  heh smutne jest to ze tam jest paru naprawde dobrych chlopakow nie nie trzaba ich aż tak chronic bo mogą i powinni bić się z dobrymi zawodnikami  

ocena: 40%         zgłoś
...
16:08, 05 listopada 2023

olo

Jaskiniowcy !!!

ocena: -         zgłoś
...
11:27, 06 listopada 2023

gregor

a skąd oni wzięli tych sędziów, brak reakcji sędziego na ciosy, przeciwnik nie odpowiada na ciosy, chwieje się, stoi ledwo na nogach, już dawno powinien być liczony,  reakcja sędziego ewidentnie za późna, przez to ludzie tracą zdrowie. Krowy doić, a nie sędziować.  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.