Już wkrótce dowiemy się jak wysokie dotacje otrzymają kluby sportowe z Ostrołęki na 2018 rok. Do 16 stycznia trwa nabór wniosków, a do podziału jest 1,3 mln zł.
Przed rokiem największe wsparcie z miasta (350 tys. zł.) otrzymał klub ASPS Net Ostrołęka. Drugoligowi siatkarze byli blisko awansu do I ligi, ale ostatecznie ta sztuka im się nie udała. W tym roku również celują w wysokie miejsca, a do tego potrzebny im będzie stosowny budżet. Solidnie wygląda też pozycja OTS Korona Ostrołęka - klub przed rokiem otrzymał 230 tysięcy złotych z miasta, a przez rok dość znacząco podniósł się poziom funkcjonowania, szczególnie drużyny seniorów, która awansowała do IV ligi i jest jej liderem po rundzie jesiennej. W swojej lidze prowadzą też siatkarki OTPS Nike Ostrołęka, rok temu dotacja dla tego klubu wyniosła 110 tysięcy złotych, a to daje efekty, bo zarówno drużyna seniorek, jak i zespoły młodzieżowe, są oparte na wychowankach. Nie przeszkadza to jednak w odnoszeniu zwycięstw, a także m.in. powołaniach do reprezentacji.
Za wymienioną trójką stoi jednak jeszcze wiele klubów, również z wieloma sukcesami. Karatecy zdobywali medale na krajowych i europejskich mistrzostwach, mamy młodzieżowych medalistów Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, wielu emocji kibicom dostarczyli piłkarze ręczni, są także koszykarki czy kluby pływackie. Niektóre kluby angażują się tylko w szkolenie młodzieży, tak jak np. dobrze prosperująca Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, współpracująca z reaktywowaną niedawno żywą tradycją ostrołęckiego sportu - Narwią Ostrołęka.
Przed urzędnikami odwieczny dylemat: sport seniorski czy młodzieżowy? Jak sprawić by większość klubów była zadowolona z przyznanej dotacji? Zwolenników jednej i drugiej opcji nie brakuje, a my pytamy naszych czytelników: który klub według Was zasługuje na największe wsparcie? Jak rozdzielilibyście środki przeznaczone na realizację zadań publicznych w 2018 roku z zakresu kultury fizycznej? Czekamy na Wasze opinie.
Składanie ofert
Ofertę należy obligatoryjnie wypełnić i złożyć w formie elektronicznej za pomocą platformy internetowej "WITKAC" dostępnej na stronie www.witkac.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 stycznia 2018r. do godz. 16.00.
Wygenerowane w systemie, wydrukowane i podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta potwierdzenie złożenia oferty należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty w Urzędzie Miasta Ostrołęki, 07-410 Ostrołęka, Pl. Gen. J. Bema 1 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 stycznia 2018 r. do godz. 16.00.
Komentarze
Gość
ZNAWCA hahahha i tyle w temacie. Narew nigdy nie zginie
Znawca.
o wy pieprzycie rzaden radny nie chodził po przedszkolach. Żal dupę ściska ze korona przejęła inicjatywę w szkoleniu dzieci jak jeden z rodziców Apn u został prezesem w koronie i wszystko ruszyło. Teraz kluby się trzęsą bo szkolenie w koronie po stokroć się polepszyło i organizacyjnie przeskoczyło wszystkie kluby w Ostrołęce.
Gdzie były kluby piłkarskie jak Korrona walczyła o budżet obywatelski zbierając podpisy po galeriach to reszta rozmyślała jak by koronie w komentarzach dojechać. Moja propozycja
Korona 450
Net 250
Nike 150
Trojka 90
Jantar 50
Narew 20
Apn 20
I niech się cieszą ze tyle pozostałe kluby wg kogoś kto je zna bo nie mam prawa się o nich wypowiadać.
forza
Skoro tak będzie to niech szukają sponsorów a z miasta mniej kasy. Miasto niech daje na swoich a 2 liga to żadna wizytówka
Gość
Klub Netu zawsze miał zawodników w dużej mierze grających przyjezdnych i tak będzie. Jest 5 ostrołęczan i jest ok. Inne kluby 2 ligi to też przyjezdni gracze z Białegostoku, legii, Olsztyna, i jeszcze drużyny co za grę oferują studia przyjezdnym.
Gość
Moim zdaniem większą kwotę powinna dostać Narew to jest Ostrołęcki zasłużony klub z tradycjami przyciągający na stadiony od zawsze największą liczbę widzów, potrzebna jest pomoc miasta aby nasza "Duma Kurpi" powróciła do właściwej 3ligi
forza
"sprawdziliśmy jakie dotacje drugoligowe kluby siatkarskie otrzymywały w miastach o podobnej wielkości co Ostrołęka. Dane są za 2016 rok, gdyż nie wszystkie samorządy rozstrzygnęły jeszcze konkursy na zadania z kultury fizycznej. I tak przykładowo, w Tomaszowie Mazowieckim, który jest podobnej wielkości jak Ostrołęka, tamtejszy samorząd na 2016 rok przyznał Lechii dotację w wysokości 190 tysięcy złotych. Z kolei w Raciborzu tamtejszy AZS otrzymał miejską dotację w wysokości 105 tysięcy złotych. Dotacja Netu wygląda przy tych kwotach bardzo przyzwoicie" źródło eostrołęka rok temu.............. popieram podziął bezpartyjnego
filip
Prestiż mój drogi gościu to był w I lidze i się skończył wraz z meczem z Kętami. W 2007 roku ASPS Net otrzymał 102 tys. dotacji, w 2008 - 125 tys. To jest odpowiednia dotacja na II ligę. To co proponuje bezpartyjny to 175 czyli jeszcze lepiej, moim zdaniem optymalnie na cele ligowej czołówki.
Gość
jaki prestiż? za taką kasę jaką pekpol miał w tym roku, to Trójka i Jantarki również zrobiłyby awans do pierwszej ligi, a koszta utrzymania byłyby zgoła niższe, bo nie płaci się takiej kasy na mieszkania jak i pensje zawodnikom. Także Net jest obojętny wszystkim, bo tylko 1/4 budżetu miejskiego przejadają a dalej tkwią z II lidze a płacą zawodnikom wysokie kontrakty, inne kluby drugoligowe w Ostrołęce to są sami wychowankowie i graja za darmo, więc ich jest warto docenić, ewentualnie jak dać na siatkę to tylko na Nike, bo tam również same dziewczyny z Ostrołęki i grają bo lubią.
Xyz
Po raz kolejny pytam po co 3 pierwszym klubom po 200 tyś niech wypowiadajacy podadzą racjonalne koszty tych klubów bo tylko czytamy tu wypowiedzi ich działaczy a nie poparte faktami wyliczenia!
Gość
Piszący tutaj komentarze wiedzą że siatkarze głównie przyjezdni nie czytają tu żałosnych troli, a reszta 5 zawodników ostrołęczanów wie jaki jest jad na siatkówkę wśród piłkarzyków czy ręczniaków.
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.