zdjecie 1233
zdjecie 1233

Waleczni ostrołęczanie na prestiżowych zawodach w 2016 roku

Sporty walki 30 grudnia 2016 1 Komentarz

Mistrzostwa Polski, Europy, Świata - tak prestiżowe imprezy w sportach walki w 2016 roku odbywały się z udziałem ostrołęckich fighterów. Dotyczy to zarówno zawodników MMA, K1 jak i karate. Wybraliśmy kilka sukcesów, o których warto wspomnieć ponownie przed zakończeniem tego roku.

Mistrzostwa Polski, Europy, Świata - tak prestiżowe imprezy w sportach walki w 2016 roku odbywały się z udziałem ostrołęckich fighterów. Dotyczy to zarówno zawodników MMA, K1 jak i karate. Wybraliśmy kilka sukcesów, o których warto wspomnieć ponownie przed zakończeniem tego roku.

Wczoraj zamieściliśmy podsumowanie roku dla ostrołęckiego boksu.  Dziś pozostałe sporty walki.

1. Wyjazd Daniela Chrzanowskiego na galę MMA do Rumunii

Reprezentant UKS Gladiator Ostrołęka Daniel Chrzanowski wziął udział w gali sportów walki RXF 22 w Bukareszcie, której głównym wydarzeniem były rumuńsko-polskie pojedynki w formule MMA. Mimo porażki, Chrzanowski z pewnością zdobył cenne doświadczenie. Rywalem naszego zawodnika był Cătălin Cășaru. 24-letni Rumun pokazał się z bardzo dobrej strony, jako zawodnik niezwykle silny. Po niespełna dwóch minutach silne ciosy reprezentanta gospodarzy spowodowały, że wygrał on walkę z Chrzanowskim przez techniczny nokaut. Dla zawodnika UKS Gladiator Ostrołęka była to druga porażka na zawodowych ringach mieszanych sztuk walki.

2. OKKK na Mistrzostwach Polski seniorów:

Karatecy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin mają za sobą niezwykle udane Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin w Chełmie. Reprezentanci naszego miasta znaleźli się wśród 105 zawodników z 51 klubów, którzy walczyli o prymat w kraju. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła zdobyli trzy medale, wszystkie brązowe. Emila Płaszczyńska zajęła trzecie miejsce w kategorii kumite kobiet do -65kg, w tej samej kategorii również na trzecim miejscu znalazła się Beata Opęchowska. Wśród panów dobry wynik osiągnął Marcin Dąbrowski - reprezentant OKKK był trzeci w kumite mężczyzn do 90 kg.

3. Mistrzostwa Europy w Gruzji i medal Natalii Nalewajk

Reprezentanci MKKK Shinkyokoushin mają za sobą bardzo dobry występ w barwach narodowych na Mistrzostwach Europy w karate. Europejski czempionat odbył się w dniach 10-15 maja w gruzińskim Tbilisi. Brązowy medal trafił do Natalii Nalewajk, trenującej w kadzidlańskiej sekcji lokalnego klubu.

Natalia Nalewajk i Maciej Twardowski powołanie do reprezentacji Polski uzyskali podczas styczniowego turnieju kwalifikacyjnego we Wrocławiu. Juniorzy z MKKK Shinkyokoushin pojechali do Tbilisi, będąc w bardzo dobrej formie. Potwierdziła to Natalia Nalewajk, zdobywając brązowy medal w kategorii junior - 55 kg. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, lecz podopeczna sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca w półfinale uległa nieznacznie reprezentantce Litwy. Z kolei Maciej Twardowski w kategorii junior - 80 kg przegrał pojedynek z reprezentantem Rumunii o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

4. Medalowe starty Karola Zyry

Reprezentant CrossFightGym Ostrołęka Karol Zyra wziął udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w bliskim kontakcie na zasadach MMA we Wrocławiu. Zyra reprezentował ostrołęcki CrossFightGym, jak również 16. Dywizję Zmechanizowaną. W pierwszym dniu zmagań zawodnik pochodzący z Baranowa wygrał dwie walki przez techniczny nokaut i tym samym awansował do finału. W walce finałowej uległ na punkty Tomaszowi Zawadzkiemu z MMA Team Ełk, ale i tak srebro w kategorii 70 kg jest dużym sukcesem Zyry. Poziom tych zawodów jest z roku na rok coraz wyższy, co podwyższa prestiż tego osiągnięcia.

Kilka miesięcy później w Giżycku odbyły się Mistrzostwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w mma. Karol Zyra przywiózł medal także  z tych zawodów. Wystartował on w kategorii wagowej do 75 kg. W pojedynku ćwierćfinałowym Zyra spisał się doskonale, poddając przeciwnika przez dźwignię łokciową. W półfinale nie poszło jednak tak dobrze - porażka na punkty sprawiła, że lokalny fighter musiał powalczyć o 3. miejsce. Tam już jednak nie zawiódł, pewnie wygrał walkę i zdobył brązowy medal.

5. Medale Fight Academy na Mistrzostwach Polski

Reprezentanci Fight Academy Ostrołęka zdobyli trzy medale w Zunifikowanych Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu. Zawody odbyły się w Suszu, a medale dla ekipy trenera Arkadiusza Ludwiczaka zdobyli Karol Łasiewicki, Piotr Golon i Kamil Sęk. Piotr Golon zanotował dobry występ w UFR light contact w kategorii -75 kg junior. Po pierwszej wyrównanej walce sędziowie orzekli wygraną przeciwnika, lecz w walce o brązowy medal Golon wykazał się niezwykłą determinacją, pokonując wysoko na punkty zawodnika z Piszu. W efekcie znalazł się na trzecim miejscu podium w swojej kategorii.

Kamil Sęk stoczył w Suszu aż trzy walki, z czego dwie zakończył zwycięsko. Dało mu to brązowy medal w UFR light contact w kategorii -90 kg. - Z zawodów na zawody Kamil robi duże postępy i z pewnością jeszcze nie raz o nim usłyszymy - mówi trener Arkadiusz Ludwiczak. Kolejny świetny występ zanotował Karol Łasiewicki, pozostający niepokonany od wielu walk. Pokonał on dwóch dobrych rywali z Jawora i Działdowa, dzięki czemu faktem stało się złoto w full contact w kategorii -90 kg. Ekipa Fight Academy reprezentowana była również przez Jarosława Wronowskiego. Musiał on jednak uznać wyższość rywali, dzięki czemu wrócił do domu jedynie z cennym doświadczeniem.

6. Mistrzostwa Polski karate i "krążki" dla MKKK Shinkyokoushin

W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski karate z udziałem ponad 200 zawodników z 70 ośrodków organizacji zrzeszonych w PZK (WKO, IKO, KWF). MKKK Shinkyokoushin reprezentowali juniorzy w kata i kumite. W kumite juniorów trzecie miejsce w kategorii -60 kg zajęła Weronika Czajka, z kolei w kategorii +75 kg trzecią lokatę zajął Krzysztof Arciechowski. Na piątym miejscu w kata uplasowała się Natalia Nalewajk, a w kategorii kumite w ósemce najlepszych zawodników znaleźli się: Krzysztof Modzelewski, Natalia Nalewajk i Kinga Kot.

7. Karol Łasiewicki mistrzem świata!

Karol Łasiewicki z Fight Academy Ostrołęka zdobył złoty medal Zunifikowanych Mistrzostw Świata Sztuk Walki, które odbyły się we włoskim Carrara Fiere. Ostrołęczanin wygrał dwie walki K1 w kategorii -91 kg i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Zawodnik z Ostrołęki przygotowywał się do Mistrzostw Świata na własnych obiektach, a jego koledzy i koleżanki z klubu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy w klubie, by umożliwić mu wyjazd do Włoch na światowy czempionat. Ostatecznie udało się zebrać fundusze i Łasiewicki wraz z trenerem Arkadiuszem Ludwiczakiem pojechali do Carrara Fiere. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. W walce półfinałowej Łasiewicki pokonał reprezentanta Włoch, w finale również był górą i na jego szyi zawisł złoty medal.

8. Srebro Pucharu Polski dla Daniela Zaręby

Zawodnik CrossFightGym Ostrołęka Daniel Zaręba, reprezentujący również Palestrę Warszawa, zdobył srebrny medal Pucharu Polski w kickboxingu w formule kick-light w kategorii wagowej 84 kg. To wielkie osiągnięcie, poprzedzone ciężką pracą na treningach. W pierwszej walce Zaręba okazał się lepszy od Michała Dominiaka z Tajfuna Legionowo, pojedynek ten był bardzo wyrównany, lecz zawodnik CrossFightGym wygrał przez decyzję sędziów. W finale czekał już Kamil Ruta - mistrz Polski i Europy w K1. Walka była bardzo techniczna, lecz umiejętności i doświadczenie rywala zdecydowały o wyniku, Kamil Ruta wygrał na punkty.

9. Brąz Krzysztofa Modzelewskiego na Mistrzostwach Europy!

Krzysztof Modzelewski został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w karate! Reprezentant MKKK Shinkykokoushin podczas europejskiego czempionatu w Sofii odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną porażkę. Mniej szczęścia miała Kinga Kot, lecz całościowe podsumowanie występu na europejskiej arenie jest jak najbardziej pozytywne.

W dniach 25 – 26 listopada w Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, U-22 i Seniorów Open w karate, zorganizowane przez Europejską Organizację Karate (największą organizację sportów walki na naszym kontynencie). Spośród niespełna 30 reprezentacji krajowych zrzeszonych w EKO, w skład reprezentacji Polski po wcześniejszym turnieju kwalifikacyjnym weszli Kinga Kot i Krzysztof Modzelewski z MKKK Shinkyokoushin.

W rywalizacji kumite w kategorii 70-75 kg wzięło udział czternastu zawodników, w tym dwóch reprezentantów Polski. Modzelewski w pierwszej walce pokonał Damjana Bulaca z Chorwacji, w kolejnej został zwycięzcą walki przeciwko Denisowi Kabanowowi z Ukrainy. W półfinale czekał na niego Litwin Zygimantas Sniaukas. Niestety, walka zakończyła się wygraną rywala, który został późniejszym wicemistrzem Europy, w finale ulegając Węgrowi Kristofowi Palastiemu. Modzelewskiemu przypadł brązowy medal, co i tak jest sporym sukcesem.

10. Krystian Gnatkowski mistrzem Polski!

Reprezentacja Fight Academy Ostrołęka wzięła udział w Mistrzostwach Polski MMA. Klub i miasto reprezentowali Piotr Golon, Kamil Sęk i Krystian Gnatkowski. Ten ostatni okazał się prawdziwą rewelacją imprezy, zdobywając mistrzostwo Polski wśród początkujących.

Zawody rozpoczęły się bardzo dobrze dla zawodników Fight Academy, gdyż każdy z reprezentantów Ostrołęki wygrał swoją pierwszą walkę. Piotr Golon pewnie wypunktował rywala z Huntera Warszawa, lecz w drugie walce niestety uległ fighterowi z EKO Różanka Pankration Team i tym samym nie awansował do strefy medalowej. Kamil Sęk w pierwszej walce włożył mnóstwo sił i po dogrywce pokonał zawodnika z Arrachionu Olsztyn. Kosztowało go to jednak dużo energii i w drugiej walce lepszy okazał się przeciwnik z Górnika Łęczna.

Pozytywnym zaskoczeniem był występ Krystiana Gnatkowskiego, który podczas niedawnej Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Ostrołęce został znokautowany na początku walki przez rywala z Wyszkowa. Gnatkowski w stu procentach zrehabilitował się za tamtą porażkę, udowadniając, że była ona "wypadkiem przy pracy". W pierwszej walce ostrołęczanin poddał dźwignią łokciową rywala z Brodnicy, w drugiej szybko udusił reprezentanta Radomia, w trzeciej również wygrał przez TKO i w końcu finał - przeciwnik z Octagon Team Cieszyn nie miał szans i tytuł mistrza Polski po wygranej na punkty trafił do Krystiana Gnatkowskiego. Zawodnik Fight Academy wygrał kategorię -70 kg wśród początkujących.

To oczywiście tylko wybrane sukcesy. Dołożyć można z pewnością także brąz Mistrzostw Polski dla Beaty Opęchowskiej oraz start Aleksandra Krajanowskiego na Mistrzostwach Świata w Japonii (oboje to reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin). Wniosek jest prosty: sporty walki coraz mocniej akcentują swoją obecność na sportowej mapie Ostrołęki. Czy tak będzie też w 2017 roku? Przekonamy się wkrótce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
23:30, 30 grudnia 2016

Zen

Karolina Ł. nie jest z Ostrołęki tylko z Sypniewa.  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.