Na stadionie w Troszynie odbył się mecz młodych piłkarzy. 21 czerwca Kadra Powiatu Ostrołęckiego rocznika 2017 zmierzyła się z Kadrą Powiatu Ostrowskiego. Spotkanie stało na wysokim poziomie sportowym i dostarczyło wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.
Pływacy UKS Piątka Ostrołęka znów wrócili z zawodów z medalami i rekordami. Magda Kowalska zdobyła cztery medale na Letnich Mistrzostwach Polski Masters w Lublinie, a Hanna Wawrzyńska poprawiła trzy rekordy życiowe na zawodach w Gliwicach, awansując do zimowych Mistrzostw Polski.
Najmłodsi sportowcy UKS Atleta Ostrołęka znów dali o sobie znać. Podczas Mazowieckiego Wieloboju Atletycznego ostrołęccy zawodnicy zdobyli dwa miejsca na podium oraz wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej. Zawody odbyły się w niedzielę 21 czerwca na terenach Szkoły Podstawowej im. Januarego Suchodolskiego w Bojmiu, na łonie natury.
Zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka mają za sobą bardzo udany czas. Martyna Budziłek wygrała bieg na 5 km w Piasecznie, a w Olsztynie wszystkie reprezentantki klubu poprawiły swoje rekordy życiowe.
Lekkoatletki z naszego regionu mają powody do radości. Zofia Mrozek i Zuzanna Zalewska z UKS Clan Ostrołęka zdobyły medale podczas Mistrzostw Mazowsza U14, które odbyły się 20 czerwca w Warszawie. Obie zawodniczki poprawiły także swoje rekordy życiowe oraz uzyskały czwartą klasę sportową.
20 czerwca zostały rozegrane kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów w których startowało dwóch zawodników UKS Atleta Ostrołęka.
Zawodnicy Akademii Młodego Piłkarza z Ostrołęki mają za sobą kolejne występy - zarówno podczas turnieju bramkarskiego w Mławie, jak i na rozgrywkach w Ełku.
Już 27 czerwca w Ostrołęce ruszają „Sportowe Wakacje w Mieście 2026". To największa wakacyjna akcja sportowo-rekreacyjna dla dzieci i młodzieży w mieście, na którą zaprasza Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski. Co najważniejsze - wszystkie wydarzenia są całkowicie bezpłatne.
Sukces ostrołęckiego pływaka. Tomasz Ambroziak, reprezentujący UŚKS Ostrołęka, znakomicie zaprezentował się podczas Letnich Mistrzostw Polski Masters, zdobywając trzy medale. Ostrołęcki zawodnik wywalczył 2. miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym, 3. miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym oraz 3. miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym.
Znakomitym rezultatem zakończył się start reprezentantów WOPR-OS Ostrołęka w Pucharze Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Podczas zawodów, które odbyły się 20 czerwca 2026 roku w Skierniewicach, ostrołęccy zawodnicy wywalczyli łącznie 16 medali, dwa rekordy Polski oraz wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Był to ostatni akcent udanej, pierwszej połowy sezonu.
W miniony weekend Ostrołęka stała się prawdziwą stolicą młodzieżowej piłki nożnej. Na boiskach stadionu MOSiR odbyły się turnieje APN CUP 2026 dla zawodników z roczników 2015 i 2016. Mimo zmiennej, miejscami deszczowej pogody, nie zabrakło emocji, pięknych bramek oraz świetnej zabawy.
Dorota Gnoza - sztangistka UKS Atleta Ostrołęka – brązowa medalistka ME U17 sprzed roku, medalista MP U15, U17 i aktualna mistrzyni Polski Seniorek oraz wielokrotna rekordzistka Polski U17 w kategorii wagowej +77 kg została powołana na zgrupowanie kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów.
Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin odnieśli sukces na międzynarodowej arenie. Podczas Austrian Open Karate Kyokushin w Wiedniu ostrołęczanie zdobyli cztery medale, rywalizując z czołówką zawodników z całej Europy.
W siłowni West Site Fitness Ostrołęka odbyła się Victoria Underground Fight - liga sportów walki organizowana przez klub Victoria Ostrołęka.
W rewanżowym meczu barażowym o awans do V ligi Rzekunianka Rzekuń przegrała z Radomiakiem II Radom 3:5 i tym samym pozostaje w lidze okręgowej. Mecz obfitował w bramki, ale to goście cieszyli się ostatecznie z awansu.
Remont sali gimnastycznej, budowa bieżni lekkoatletycznej czy renowacja boiska gminnego – to tylko część zadań, na jakie samorządy lokalne z regionu ostrołęckiego otrzymały wsparcie z programu „Mazowsze dla sportu”. Radni województwa zdecydowali o dofinansowaniu 16 inwestycji, a na pomoc przeznaczyli blisko 4 mln zł.
Andrzej Ciszewski z Ostrołęki to przykład na to, że pasja oraz determinacja nie znają wieku. 54-letni zawodnik sportów siłowych w ciągu zaledwie dwóch miesięcy wystartował w czterech różnych federacjach i zdobył łącznie aż dziewięć medali. A to nie koniec jego sportowych planów.
Aż 17 miejsc na podium, w tym 6 złotych medali, wywalczyli tancerze Bez Wahania Dance Center podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Płock Dance Challenge. Zawody odbyły się 14 czerwca w Orlen Arenie w Płocku i zgromadziły najlepszych tancerzy z całej Polski. Reprezentanci Ostrołęki po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki.
14 czerwca drużyna rocznika 2016 udała się na Pomorze, do miejscowości Osice, gdzie rozegrano Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Gdańskiego. W rywalizacji wzięło udział 12 zespołów z różnych regionów Polski. W stawce znalazły się m.in. takie drużyny jak Raków Częstochowa, Lechia Gdańsk oraz MKS Chojniczanka 1930 Chojnice, co dodatkowo podniosło prestiż i poziom sportowej rywalizacji.
Przed nami sportowa uczta dla miłośników piłki nożnej. W dniach 20-21 czerwca 2026 roku odbędzie się kolejna edycja turnieju APN CUP 2026. To wydarzenie z wieloletnią tradycją, które od 2011 roku gromadzi czołowe akademie i kluby młodzieżowe z całej Polski.