W miniony weekend Ostrołęka stała się prawdziwą stolicą młodzieżowej piłki nożnej. Na boiskach stadionu MOSiR odbyły się turnieje APN CUP 2026 dla zawodników z roczników 2015 i 2016. Mimo zmiennej, miejscami deszczowej pogody, nie zabrakło emocji, pięknych bramek oraz świetnej zabawy.
Na ostrołęckim osiedlu Stacja odbył się Bieg Kolejarza - sportowe wydarzenie, które zgromadziło na starcie zarówno najmłodszych, jak i dorosłych miłośników biegania. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń sportowych.
Za nami II tura wydarzenia „3 x K – Kurpiowski Kilometr", która 7 czerwca zgromadziła na Stadionie Gminnym im. Łukasza Pokory w Kadzidle miłośników biegania w każdym wieku. Na bieżni nie zabrakło sportowych emocji, ambitnej rywalizacji i fantastycznej atmosfery, którą stworzyli zawodnicy, rodzice, kibice oraz partnerzy wydarzenia.
Mnóstwo atrakcji, świetna atmosfera i całe rodziny bawiące się razem - taki właśnie był Dzień Dziecka z „Walecznymi” w Olszewie-Borkach. Klub po raz kolejny zorganizował imprezę, która łączy piłkarskie tradycje z rodzinnym świętem najmłodszych mieszkańców gminy.
Baranowo na jeden dzień zamieniło się w kolarską stolicę regionu. W sobotę, 23 maja gmina gościła uczestników 67. Małego Wyścigu Pokoju oraz Wyścigu Kolarskiego Amatorów o Puchar Wójta Gminy Baranowo. Na trasie nie zabrakło sportowych emocji, walki o cenne sekundy i świetnej atmosfery, którą stworzyli zawodnicy, kibice oraz organizatorzy.
W czwartek, 23 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek UKS BORKI Football League 2026.
Zakończyła się kolejna edycja Ogólnopolskich Zawodów Gimnastycznych w Łodzi. Reprezentanci ostrołęckiego klubu Bee Hero wracają z turnieju z tarczą, notując 10 lokat w ścisłej czołówce i zdobywając 7 miejsc pucharowych w silnie obsadzonych kategoriach.
SPS Volley Ostrołęka zaprasza na premierową edycję Amatorskiej Ligi Siatkówki. Pierwsza kolejka rozgrywek odbędzie się w piątek 20 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1. Pierwsze mecze startują o godzinie 20:00.
W lutym 2025 roku, podczas relacji z bardzo ciekawego wydarzenia na lodowisku miejskim padły słowa: "kto wie, być może za rok dojdzie do rewanżu". I rewanż został rozegrany w 2026 roku! Lokalni miłośnicy hokeja ponownie mieli okazję do sportowej rywalizacji na lodzie.
Kręgielnia w Parku Wodnym stała się w minioną sobotę areną sportowych zmagań najmłodszych. Mikołajkowy Turniej Bowlingowy 2025 o Puchar Pawła Niewiadomskiego - Prezydenta Miasta Ostrołęki przyciągnął 24 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.
Już w listopadzie sportowe emocje sięgną zenitu! W Olszewie-Borkach rusza kolejna edycja Powiatowej Halowej Ligi 40+, organizowanej przez klub Tamers Olszewo-Borki.
Czasami najbardziej wartościowe cele osiąga się za wszelką cenę. Piłkarze Elektro-Energetyki Ostrołęka udowodnili, że determinacja i kreatywność liczą się podwójnie! Już 16 listopada staną na legendarnej murawie PGE Narodowego.
Dziś Ostrołęka na kilka godzin zamieniła się w prawdziwy raj dla miłośników biegania. To wszystko za sprawą 29. edycji Półmaratonu Kurpiowskiego, któremu, tak jak w poprzednich latach, towarzyszył emocjonujący bieg dla najmłodszych — "mini-maraton" dla dzieci i młodzieży.
W dniach 13-14 września w Ostrołęce odbędzie się XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek.
W trakcie Mistrzostw Ostrołęki w tenisie ziemnym doszło do niecodziennego meczu - wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski zmierzył się w pojedynku pokazowym z przewodniczącym rady miasta Ostrołęki Wojciechem Zarzyckim. Emocjonujące starcie zakończyło się zwycięstwem wojewody 6:3.
W finale cyklu inaugurującego "Sportowe wakacje w mieście 2025" na boisko wybiegli najmłodsi zawodnicy, którzy pokazali, że futbol to przede wszystkim radość i pasja.
22 czerwca 2025 roku przejdzie do historii Korony Ostrołęka jako dzień pełen emocji, śmiechu i rodzinnej integracji. Impreza „Cała rodzina za piłką goni!" okazała się strzałem w dziesiątkę.
Po raz pierwszy w historii Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego powstała liga tenisowa dedykowana wyłącznie kobietom. Choć inicjatywa startuje w skromnym wymiarze, z udziałem jedenastu zawodniczek, stanowi przełomowy moment dla rozwoju kobiecego tenisa w regionie.
W minioną sobotę (22.03) w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Turniej Piłki Ręcznej poświęcony pamięci patrona placówki – Jana Pawła II. W zawodach gospodynie nie dały szans rywalkom, zajmując pierwsze miejsce.
W Wyszkowie odbyły się eliminacje strefowe do XXIII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej. Reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce potwierdziła wysokie umiejętności sportowe.