12 medali Piątki Ostrołęka w Łomży. Najmłodsi też dali radę!

Pływanie 24 października 2023 0 Komentarzy

W sobotę 21 października 2023 roku zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w I Ogólnopolskich Jesiennych Zawodach pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża w których na obiekcie Parku Wodnego zgromadził ponad 300 zawodniczek i zawodników z 20 klubów pływackich.

Reprezentanci Ostrołęki popłynęli w składzie: Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska ,Zuzanna Zecer, Hanna Wawrzyńska, Helena Żerańska, Marysia Rycak, Alicja Bieluch, Antonina Szczubełek, Lena Łozińska, Łucja Tomczak, Adrianna Gutowska, Izabela Piotrak, Anna Kalicińska, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Aleksander Kalinowski, Mikołaj Mroczkowski oraz Wojciech Rudajcio.

• Zuzia zdobyła dwa medale złote na 50 m stylem dowolnym z czasem 32,30 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:21,02 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 Zuzia zajęła pierwsze miejsce.
  • Marcel zdobył jeden medal złoty na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,91 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym po błędzie przy nawrocie został zdyskwalifikowany i tym samym stracił szansę na złoty medal.
  • Antek zdobył zloty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 39,25 (rekord życiowy). Zajął też czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 33,80
  • Olek zdobył złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 54,46 oraz szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 52,24
  • Marysia zdobyła dwa srebrne medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 49,27 oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 1:00,79
  • Hela zdobyła jeden medal srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 39,91(rekord życiowy) oraz medal brązowy na 50 m stylem grzbietowym z czasem 47,13.
  • Hania zdobyła dwa brązowe medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 37,67 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 45,46 s. W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 Hania zajęła pierwsze miejsce.
  • Tosia zdobyła brązowy medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 40,62 (rekord życiowy). Zajęła też jedenaste miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:23,06

- Kolejny start naszych zawodników można zaliczyć do udanych i bardzo się cieszymy że najmłodsi zawodnicy UKS Piątki Ostrołęka (Hela, Hania, Marysia, Marcel, Olek) idą w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów powiększając klubową kolekcję medali. Dziękujemy klubowi Butterfly Łomża że mogliśmy uczestniczyć w pierwszych zawodach pływackich organizowanych przez klub z Łomży i bardzo mocno trzymamy kciuki za kolejną fajną imprezę - podsumowuje klub UKS Piątka.