1/4 MP kadetek: Nike Ostrołęka wygrywa grupę! (wideo)

Siatkówka 03 marca 2018 6 Komentarzy

Znakomicie zakończyła się dla kadetek OTPS Nike Ostrołęka pierwsza faza turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski w Rumi. Podopieczne Tomasza Pakieły wygrały dwa spotkania i wyszły z grupy z pierwszego miejsca. Czas na fazę finałową.

W pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski kadetek w Rumi ostrołęczanki zmierzyły się z UKS 13 Zielona Góra. Choć pierwszy set nie wskazywał jeszcze na tak ogromną przewagę Nike, to w kolejnych partiach na boisku rządziły i dzieliły siatkarki trenowane przez Tomasza Pakiełę. Ostatecznie Nike wygrywa 3:0 (25:21, 25:12, 25:14) i udanie rozpoczyna turniejową rywalizację. MVP meczu została Klaudia Lendzioszek.

W drugim piątkowym meczu siatkarki Nike grały z TPS Lublin. Mecz miał swoją dramaturgię - po dwóch dość gładko wygranych setach, przyszedł mały kryzys i drużyna TPS zdołała złapać kontakt z Nike. W czwartej partii po dramatycznej końcówce lublinianki doprowadziły do tie-breaka. W nim jednak zmotywowane zawodniczki Nike nie dały żadnych szans rywalkom. Ostrołęczanki wygrywają 3:2 (25:20, 25:19, 19:25, 25:27, 15:7) i meldują się w fazie finałowej z pierwszego miejsca. MVP drugiego spotkania była Alicja Lendzioszek.

Do fazy finałowej wyszły po dwie najlepsze drużyny z grupy A i B. Zachowały one wynik meczu grupowego, a w drugiej rundzie zagrają dwa mecze: z drużynami grającymi w fazie grupowej w sąsiedniej grupie. Dziś o godz. 17.30 Nike zagra z ABiS SP 64 Łódź, a jutro o 13.30 z APS Rumia. Awans do półfinału MP wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju.