16 lat temu odszedł Arkadiusz Gołaś

Siatkówka 16 września 2021 1 Komentarz

Arkadiusz Gołaś na boisku występował z numerem 16. Dziś jest 16 września, mija 16 lat od jego odejścia.  O olimpijczyku z Ostrołęki przez ostatnie lata napisano już niemal wszystko. Powstała piękna książka, a kolejne artykuły prasowe ukazywały momenty kariery, życia prywatnego i bólu, jaki sprawiła wszystkim jego śmierć. Dziś po prostu wspomnijmy. 

Arkadiusz Gołaś na boisku występował z numerem 16. Dziś jest 16 września, mija 16 lat od jego odejścia.  O olimpijczyku z Ostrołęki przez ostatnie lata napisano już niemal wszystko. Powstała piękna książka, a kolejne artykuły prasowe ukazywały momenty kariery, życia prywatnego i bólu, jaki sprawiła wszystkim jego śmierć. Dziś po prostu wspomnijmy.

O Arkadiuszu Gołasiu przy okazji wielu rocznic pisano niemal wszystko. W niesamowity sposób zrobił to Piotr Bąk w książce "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż". Wspomnijmy więc krótko o największych sukcesach ostrołęczanina urodzonego 40 lat temu:

  • brązowy medalista MŚ kadetów;
  • srebrny medalista Mistrzostw Polski kadetów i juniorów;
  • mistrz Polski juniorów;
  • trzykrotny wicemistrz Polski oraz brązowy medalista (PLS, dziś Plus Liga);
  • uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004;
  • uczestnik Mistrzostw Świata 2002 i Mistrzostw Europy 2005;
  • wielokrotny uczestnik Ligi Światowej;
  • czołowy zawodnik włoskiej Serie A w sezonie 2004/05;

To wszystko osiągnął skromny chłopak z Ostrołęki, które swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Szkole Podstawowej nr 7 (dziś nr 5). Stąd wyruszył w wielki świat i osiągnął siatkarski szczyt.

Jego śmierć poruszyła nas wszystkich. Wypadek samochodowy, który wydarzył się 16 września 2005 roku, przerwał znakomicie zapowiadającą się karierę. Można tylko gdybać - co osiągnąłby Arkadiusz Gołaś. W 2006 roku miałby szanse na medal Mistrzostw Świata, później mogłaby przyjść garść sukcesów w złotych czasach polskiej siatkówki...

Niestety, los sprawił, że nie było mu to dane. Ale ze strony ludzkiej: osiągnął najwięcej. To pamięć w sercach kibiców - wystarczy odwiedzić dziś krajowe media sportowe, by poczytać wpisy fanów. Oni wciąż pamiętają o Arku, a on wciąż jest ich ulubionym zawodnikiem, jednym ze wspaniałych reprezentantów Polski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:42, 17 września 2021

Mora

Wspaniały młody sportowiec  żal żal żal

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.