22,5 mln zł na przebudowę stadionu. Prezydent: Najlepiej byłoby to zrobić tak, żebyśmy wyrobili się na wybory

Inne 28 października 2021 13 Komentarzy

Stadion miejski w Ostrołęce zostanie przebudowany. Rząd przyznał Ostrołęce 22,5 miliona złotych dotacji z programu Polski Ład. Kiedy ruszą prace? O tym mówił dziś na sesji rady miasta prezydent Łukasz Kulik.

stadion

2785 jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski otrzyma blisko 24 miliardy złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Na liście wielomilionowych dotacji znalazły się wszystkie gminy powiatu ostrołęckiego, samorząd powiatowy oraz Miasto Ostrołęka, które otrzyma 22,5 miliona złotych na przebudowę stadionu przy ul. Witosa. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Jak powiedział prezydent Łukasz Kulik, jedynym parlamentarzystą, który zadzwonił do niego i zapytał, za jakimi projektami lobbować, był senator Robert Mamątow - za co też mu podziękował.

- Wsparcie ze strony rządu nie wygląda źle. Oczywiście liczymy na więcej, bo im więcej wsparcia dostaniemy, tym więcej będziemy mogli inwestycji zrealizować - zaznaczył Kulik.

A jak będzie wyglądać kalendarium? Prezydent Kulik uchylił rąbka tajemnicy:

W momencie otrzymania promesy, jako miasto mamy 6 miesięcy na przeprowadzenie postępowania przetargowego i wybór wykonawcy. Zastanawiamy się, czy ten projekt moglibyśmy rozszerzyć o budowę tego boiska naturalnego. Pierwszym etapem będzie budowa boiska naturalnego i chcemy to rozpocząć na wiosnę. Jeżeli skończymy boisko, to na jesieni 2022 roku rozpoczęlibyśmy budowy trybuny ze stadionem.

- Najlepiej byłoby to zrobić tak, żebyśmy wyrobili się na wybory w 2023 roku - przyznał prezydent z rozbrajającą szczerością.

 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:15, 28 października 2021

mountainman

on mysli ze dzieki temu badziewowi wygra wybory? przeciez ten stadion juz jest stary, no i nieforemne boisko ktore spelnia wymogi max 3 ligi.

ocena: -         zgłoś
...
14:24, 28 października 2021

pbal

a co mieli myslec jak go budowali ponad 50 lat temu, pewnie wiedzieli jakie beda dzis wymogi  

ocena: -         zgłoś
...
15:32, 28 października 2021

Mural

Baleron za te PODWYZKI HORENDALNE RADNYM ZA PODWYZKI HORENDALNE ZA CMENTARZ ....

MYŚLISZ ZE WYGRASZ WYBORY???
CHWALA Bogu ludzie się budzą i obudzili to Twoja ostatnia kadencja!!!

ocena: -         zgłoś
...
17:01, 28 października 2021

Kolo

NASTĘPNYM RAZEM TYLKO KANDYDAT Z PIS na Prezydenta. Kulikowi już podziękujemy!!!  

ocena: -         zgłoś
...
17:02, 28 października 2021

Widmo

To Ukasz uważa że parlamenarzyści powinni do niego dzwonić i prosić go o pozwolenie na lobbowanie? Tluszcz mu zalał reszta komórek mózgowych.  

ocena: -         zgłoś
...
18:33, 28 października 2021

Maria

Wszyscy aby nie PiS  

ocena: -         zgłoś
...
18:38, 28 października 2021

Niestety

nawet p.prezydentowi  Wembley nie pomoże 2baseny i 3obwodnice. Czas ekspertów ,w-ce emerytów i łamiących prawo ,chamstwa i buractwa  kończy sie nieublagalnie  

ocena: -         zgłoś
...
19:14, 28 października 2021

dno

W takiej postaci ten stadion to porażka, tak jak i prezydent, vice z wiśniewskim i expertem.
Tragedia dla Ostrołęki.
Ludzie nie są głupi, jak wam się tak wydaje.

ocena: -         zgłoś
...
20:10, 28 października 2021

Do pbl @

Ci co budowali stadion w 1972/73 dobrze znali wymiary boisk pilkarskich, dlatego też
płyta pilkarska miała wymiary 100x64 ,były to wymiary gwarantujace rozgrywanie spotkań międzynarodowych (spotkanie Polska-Holandia FIRA) oraz inne spotkania Juniorów i Mlodziezowej Reprezentacji Narodowej które były organizowane na tym stadionie w Ostrołęce. Jednak trudno było przewidziec że przepisy tak radykanie ulegną zmianie w zakresie bezpieczeństwa? Okazuje się że są bardziej restrykcyine nawet w stosunku do  przepisów rozgrywek innych Federacji pilkarskich. Stadion jest bardzo potrzebny nie tylko jako obiekt funkcjonalny który będzie wykorzystany przez sportowców zrzeszonych w klubach sportowych w Ostrołęce, ale powinien być i mam nadzieję że ta będzie wizytówką i dumą naszego miasta. Dlatego też wspieramy Pana Prezydenta i liczymy że ten projekt ma szansę na realizację w 2023 roku na 650-lecie Miasta Ostrołęka.  

ocena: -         zgłoś
...
21:28, 28 października 2021

kibic

Panie prezydencie ja jako pana wyborca czuję się mocno zażenowany tym co się dzieje. Nie wspomnę już o v-c i ludziach którzy byli w ratuszu. Mówię tu o sporcie. Miała być inwestycja w stadion i co.... czeka pan na jakiś ład który tworzy PIS dokładając rękę do ruiny kraju. Pan podobno z innej partii będzie jadł z ręki PiS ... brawo żenada nad żenady. Do tego jeszcze ten pana ekspert. Wróżę mu bardzo wysokie stanowisko przy odmalowaniu płotów w nowej koszulce klubowej. brawo ekspert brawo. na taczkach z takimi.

ocena: -         zgłoś
...
08:27, 29 października 2021

mundry

On już się dobrze najadł, widać to po nim😁

ocena: -         zgłoś
...
09:02, 29 października 2021

Piotr

Tego typu artykuły niestety są szkodliwe  ponieważ są tylko półprawdą. Otóż fakty są takie, że tzw. Rządowy projekt pod nazwą polski ład nawet jeszcze Senat nie zatwierdził więc w ogóle nie wiadomo czy się zdarzy. Idąc dalej, nawet jeśli się zdarzy  to nie wiadomo czy ta kasa w ogóle będzie, dalej....jeśli będzie to czy wystarczy na przebudowę stadionu...Czyli  wszystko przypomina tą elektrownie której nie ma. Uwierzę w ten stadion jak go zobaczę.  Na razie piszcie prawdę czyli że jest szansa a nie ze są pieniądze bi ich nie ma.

ocena: -         zgłoś
...
16:10, 29 października 2021

Miś

Do ,,Kolo,, - takim jak ty i wszystkim pisowcom już od paru lat ,,dziękujemy,,.12 lat waszego ,,panowania,,  W NASZYM MIEŚCIE widać na co dzień. Na Prezydenta Ostrołęki trzeba znależć kandydata w stylu Starosty Ostrołęckiego. To jest człowiek, który dla sprawy społecznej połączy ogień z wodą.Wy nabujaliście sobie kieszenie pieniędzmi podatników sobie, swoim pociotakom , klerowi, nierobom i ciemnocie. Wszystko co nowoczesne ominęło Ostrołękę. To jest ,,Kolo,, ,,osiągnięcie,, twoich idoli.Na koniec powiemci *******

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.