zdjecie 2298
zdjecie 2298

33 mecze Korony Ostrołęka w 2016 roku

Piłka nożna 27 grudnia 2016 2 Komentarze

Koniec roku zbliża się nieubłaganie, czas więc na sportowe podsumowania w naszym serwisie. Zaczynamy od Korony Ostrołęka, której w udziale przypadł przełom dwóch sezonów w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Niebiesko-żółci po przeciętnej wiośnie zanotowali znakomitą jesień.

Koniec roku zbliża się nieubłaganie, czas więc na sportowe podsumowania w naszym serwisie. Zaczynamy od Korony Ostrołęka, której w udziale przypadł przełom dwóch sezonów w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Niebiesko-żółci po przeciętnej wiośnie zanotowali znakomitą jesień.

W 2016 rok Korona wchodziła jako czwarta drużyna "okręgówki" ze stratą 11 punktów do liderującej Tęczy Łyse. Wiosną 2016 roku niebiesko-żółci zagrali jednak "w kratkę". Bilans 6 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażek pozwolił co prawda na awans na trzecie miejsce na koniec sezonu, ale tylko dzięki słabszej postawie "sąsiadów" w ligowej tabeli, bowiem jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko tabelę z rundy wiosennej to Korona zakończyła ją na siódmym miejscu. Było to poniżej oczekiwań zarządu i kibiców, więc w przerwie międzysezonowej przez klub przeszły spore zmiany.

Korona zmieniła trenera - Michała Robaszkiewicza zastąpił Marcin Truszkowski, do zespołu dołączyli także doświadczeni zawodnicy znani z występów w Narwi Ostrołęka. Jak się później okazało, pozyskanie Piotra Dawidzkiego, Wojciecha Skorupki czy Piotra Strzeżysza wprowadziło sporo spokoju w poczynania ostrołęckiej drużyny. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy do sezonu zaowocował już w pierwszych wiosennych meczach. Korona wygrała jedenaście spotkań z rzędu, a zadyszkę złapała dopiero w końcówce, gdzie odnotowała dwa remisy oraz porażkę.

Obecnie Korona znajduje się na dobrej drodze do IV ligi mazowieckiej. Ostrołęczanie są na pierwszym miejscu w tabeli z 6-punktową przewagą nad Nadnarwianką Pułtusk. Warto dodać, że awans wywalczy tylko mistrz "okręgówki", a niewykluczone, że Korona wzmocni się jeszcze przed startem rundy wiosennej. W 2017 rok wchodzimy więc z optymizmem.

Łączny bilans Korony w 2016 roku (liga+PP) to 33 mecze, z czego 20 zwycięstw, 8 remisów, 5 porażek i bilans bramkowy 80:31. Warto zwrócić uwagę właśnie na bramki - uśredniając, Korona strzelała blisko 2,5 bramki na mecz, a traciła mniej niż jedną. Pierwsze rubryki bilansu na 2017 rok zapisane zostaną w marcu, kiedy to piłkarze Korony powrócą do gry w okręgówce, by stoczyć ostateczną walkę o awans.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
16:21, 27 grudnia 2016

Gość

Zbyt optymistyczne patrzenie redakcji. Na razie nic sie nie dzieje w tym klubie. A należy uważać, aby nie roztrwonili 6-punktową przewagę, bo ostatnie mecze pokazały niestety czarna stronę zespołu, co nie jest pierwszym przypadkiem dla tego klubu.
Zapewne Nadnarwianka albo Wkra Żuromin wyprzedzi Koronę, ten ostatni dostanie dużo pieniędzy za Teodorczyka (wychowanka tego klubu).


...
21:42, 27 grudnia 2016

Gość

najpierw trzeba wyplacic zalegle pieniadze a nie truszkowski nastepnego kolege sciaga za gruba kaseSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.