1 sierpnia 2026 roku podczas 32. Międzynarodowego Biegu św. Dominika w Gdańsku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet na 10 km. Martyna Budziłek, zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka, podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego, zajęła 5. miejsce, uzyskując bardzo dobry czas 35:48 (pierwsza klasa sportowa).
- Wynik ten zapewnił jej miejsce w ścisłej krajowej czołówce i potwierdził wysoką dyspozycję prezentowaną w obecnym sezonie. Start w Gdańsku był kontynuacją przygotowań przeprowadzonych do 102. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów na 5000 m w Białymstoku - przekazuje trener Dariusz Dąbrowski. - Kilkutygodniowy cykl treningowy pozwolił na osiągnięcie wysokiej dyspozycji również w biegu ulicznym na dystansie 10 km.
Składamy serdeczne podziękowania Prezydentowi Miasta Ostrołęki za udzielone wsparcie finansowe, które umożliwiło realizację przygotowań do Mistrzostw Polski Seniorów w Białymstoku i wykorzystać zbudowaną formę na start zarówno podczas rywalizacji na stadionie, jak i na ulicy w Mistrzostwach Polski na 10 km w Gdańsku.
Komentarze
Dodaj Komentarz