5. PKO Białystok Półmaraton: Na trasie reprezentanci Ostrołęki i okolic

Lekkoatletyka 18 maja 2017 1 Komentarz

Liczna grupa ostrołęczan wzięła udział w 5. PKO Białystok Półmaratonie, jaki odbył się 14 maja na ulicach stolicy województwa podlaskiego. Padło kilka interesujących wyników, a w całym biegu zwyciężył zawodnik, który będzie też faworytem nadchodzącego Półmaratonu Kurpiowskiego.

Najszybszy na dystansie 21,0975 km okazał się reprezentant Kenii Silas Kirpono Too, który wystąpi w najbliższym Półmaratonie Kurpiowskim, a przypomnijmy, że na ulicach Ostrołęki okazał się najlepszy również przed rokiem. Na trasie zobaczyliśmy też wielu reprezentantów naszego regionu.

Blisko awansu do pierwszej "100" był Michał Skowroński, ostatecznie jednak uplasował się on na 106. miejscu open. Półmaraton ukończyło 2634 osoby. W klasyfikacji drużynowej na 10. miejscu uplasowała się ekipa Ostre Kurpie/BBL Ostrołęka. Do klasyfikacji drużynowej zaliczono czasy Michała Skowrońskiego, Andrzeja Gumkowskiego, Doroty Korzep-Czekalskiej i Macieja Sulewskiego.

Poniżej wyniki reprezentantów Ostrołęki i okolic. Jeżeli nie ma Cię na liście, napisz - sport@eostroleka.pl.

106. Michał Skowroński - 1:30:26;
202. Wojciech Broniek - 1:35.54;
383. Maciej Sulewski - 1:40.49;
573. Dariusz Łada - 1:45.07;
704. Dorota Korzep-Czekalska - 1:47.44;
737. Andrzej Gumkowski - 1:48.24;
749. Marek Kwiatkowski - 1:48.37;
920. Robert Szurnicki - 1:51.24;