6 teamów z Ostrołęki wystartowało w III rundzie Night Power w Łomży [VIDEO, ZDJĘCIA]

Inne 20 sierpnia 2012 Komentarzy

Aż sześć ostrołęckich teamów wystartowało w III rundzie wyścigów na 1/8 mili Night Power w Łomży. Zawody odbyły się w sobotę, 18 sierpnia, na specjalnie przygotowanym torze.

fot. A.Białczak

Aż sześć ostrołęckich teamów wystartowało w III rundzie wyścigów na 1/8 mili Night Power w Łomży. Zawody odbyły się w sobotę, 18 sierpnia, na specjalnie przygotowanym torze.

Ostrołęka miala swoich reprezentantów w niemal każdej kategorii wyścigów od klasy mini przez turbo FWD, diesel plus aż po street. Najlepiej w kategorii street pojechał ostrołęczanin Daro w hondzie CRX osiągając czas 9,25. Drugie miejsce zajął Kamil Dziełak także z Ostrołęki (najlepszy czas 9,317).Łukasz Andrzejewski w fordzie focusie RS z czasem 9,325 sekundy zajął czwarte miejsce.

- Pojechaliśmy zgodnie z oczekiwaniami. Dobrze przygotowany samochód, optymalne warunki i świetna organizacja dały nam dobre, czwarte miejsce. Nie przeszkodziła nam nawet drobna awaria auta. Po drugim przejeździe pękł nam przewód od chłodnicy, dlatego trzeci przejazd musieliśmy ominąć. Udało nam się jednak szybko usunąć usterkę i w czwartym biegu osiągnęliśmy nasz najlepszy w tej rundzie czas - relacjonuje sobotni start Łukasz Andrzejewski.

Łukaszowi w zmaganiach towarzyszył Marcin Kalinowski a ich auto to 250 konny ford focus RS. Oprócz nich w sobotnim wyścigu wystartowali także: Dariusz Tyszka w hondzie CRX, Kamil Dziełak w hondzie S2000 (obaj w kat. street), Grzegorz Dąbrowski w bmw E60 (kat. diesel plus), Łukasz Szczepaniak we fiacie CC (kat. mini) oraz Arkadiusz Radwański w oplu corsie (kat. turbo FWD)

Night Power to cykl coraz popularniejszych w Polsce wyścigów na jednym z dwóch dystansów: ¼ lub 1/8 mili. Zawodnicy ścigają się w kilku kategoriach na specjalnie przygotowanych i zabezpieczonych trasach. Imprezie tradycyjnie towarzyszy szereg atrakcji dla odwiedzających. m.in. pokazy kaskaderskie czy demonstracyjne przejazdy corvetty VTG oraz chevroleta camaro. Zawody w Łomży poprowadził znany z TVN Torbo Patryk Mikiciuk i Anita Kozłowska z Radia Eska.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.