6:0 na wyjeździe. Fenomenalny mecz Narwi i pewne pozostanie w IV lidze [WYNIKI, TABELA]

Piłka nożna 11 czerwca 2022 12 Komentarzy

Piłkarze Narwi Ostrołęka doskonale spisali się w przedostatniej ligowej kolejce. Niebiesko-czerwoni rozgromili na wyjeździe Unię Warszawa 6:0. Gospodarze byli tylko tłem dla doskonale dysponowanej drużyny z Ostrołęki.

screen z transmisji FB/Narew Ostrołęka

Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego przystąpili do meczu zmotywowani faktem, że zwycięstwo może przybliżyć ich do utrzymania się w IV lidze. Już w pierwszej połowie Narwianie zaaplikowali miejscowym dwa gole. Najpierw do siatki trafił Kamil Jastrzębski, później z rzutu karnego podwyższył Damian Gałązka.

Ozdobą był trzeci gol meczu, już w drugiej połowie. Damian Gałązka wykorzystał kompletną niefrasobliwość zawodnika Unii, który chyba sam nie wiedział, co chce zrobić z piłką we własnym polu karnym. Prezent od zawodnika gospodarzy zakończył się pięknym strzałem w dalszy róg. Padła jeszcze bramka numer cztery, a przy piątym golu było sporo szczęścia w rozegraniu, ale w końcu futbolówka trafiła do Mikity Cykały - świeżo wprowadzony na boisko obrońca nie zmarnował okazji.

Wynik meczu po doskonałej indywidualnej akcji ustalił Konrad Drężek. Dzięki wygranej 6:0 Narew może być już pewna utrzymania w IV lidze, co uznać można za spełnienie przedsezonowych celów. Ostatni mecz sezonu 2021/22 Narew zagra w sobotę 18 czerwca o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce ze Stoczniowcem Płock.

Unia Warszawa - Narew Ostrołęka 0:6 (0:2)

Co w innych meczach? Efektowne zwycięstwo odniósł też KS CK Troszyn. Do przerwy Troszyn prowadził 2:1 po bramkach Kamila Majkowskiego, przedzielonych golem zawodnika gospodarzy Dominika Gedka. W drugiej odsłonie meczu Majkowski skompletował hat-tricka (gol z karnego), a na 4:1 podwyższył Dawid Kałek. Przewagę KS CK zmniejszył co prawda Przemysław Kowalczyk, ale padły jeszcze dwie bramki w meczu - obie dla Troszyna - a ich strzelcami byli Patryk Gumowski i Antoni Bednarek. Skończyło się wynikiem 6:2 dla Troszyna, który utrzymał IV ligę w powiecie ostrołęckim. Za tydzień (sobota 18.06, godz. 17:00) ostatni mecz sezonu z Hutnikiem Warszawa.

O pierwsze miejsce w IV lidze w tym sezonie powalczą Ząbkovia Ząbki i Mławianka Mława, które... spotkają się w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu.