62. PZLA HMP: Żebrowska ze srebrem w skoku w dal!

Lekkoatletyka 19 lutego 2018 1 Komentarz

Za nami 62. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Nasz region może mieć również powody do radości, bowiem srebrny medal w konkursie skoku w dal zdobyła Magdalena Żebrowska - wychowanka OKLA Ostrołęka, obecnie reprezentująca KS Podlasie Białystok.

Magdalena Żebrowska, fot. kadr z TVP SportŻebrowska swoją przygodę z królową sportu zaczynała w klubie OKLA Ostrołęka pod wodzą trenera Bartosza Witkowskiego. Obecnie skacze już w barwach Podlasia Białystok, gdzie jej trenerem jest Robert Nazarkiewicz. Punktem wspólnym łączącym pracę wykonaną w obu klubach jest stały progres niespełna 22-letniej zawodniczki. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu znów poprawiła swój rekord życiowy.

Zawodniczka pochodząca z gminy Lelis już w pierwszym skoku uzyskała 5.86 m, co dało jej trzecie miejsce po pierwszej serii. Kluczowy skok miał miejsce w serii numer trzy - Żebrowska poszybowała aż na 6.14 m, co było jej rekordem życiowym. Na ten moment do prowadzącej Anny Jagaciak-Michalskiej traciła tylko 4 cm, ale prowadząca zawodniczka jeszcze poprawiła swój wynik i została mistrzynią kraju z wynikiem 6.34 m. Lekkoatletka z naszego regionu może cieszyć się ze srebra i rekordu życiowego. Brąz trafił do Pii Skrzyszowskiej ze Skry Warszawa - 6.02 m.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:40, 19 lutego 2018

ala

Wychowanka

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.