714 kilometrów w 24 godziny. Wielki wyczyn kolarza z Ostrołęki

Kolarstwo 30 czerwca 2021 4 Komentarze

W Wysokiem Mazowieckiem odbył się kolejny kolarski wyścig 24-godzinny. Wielki sukces zanotował ostrołęcki kolarz Tomasz Jarkowski, który przejechał 714 kilometrów i zajął pierwsze miejsce. Ale to nie koniec dobrych wiadomości...

29-letni Tomasz Jarkowski (wieloletni zawodnik KK 24h, obecnie również trener młodzieży w Regionalnym Klubie Kolarskim Kurpie Ostrołęka) to zawodnik, który ma już za sobą wiele udanych startów w wyścigach kolarskich w różnych formułach. Jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy w naszym regionie kolejny raz pokazał klasę podczas 24-godzinnego maratonu. To dość specyficzna forma rywalizacji na rowerze: kolarze przez całą dobę krążyli ulicami Wysokiego Mazowieckiego i okolic po pętli liczącej 34,2 km.

Wystartowało ok. 80 uczestników, ale oczywiście nie wszyscy dojechali do mety. Mogli to zrobić jedynie najwytrwalsi. W sumie uczestnicy przejechali 24 359 km, a zwycięzcą został właśnie Tomasz Jarkowski. Drugi był Michał Ciecierski, również doskonale znany zawodnik z naszego regionu - ubiegłoroczny zwycięzca maratonu, a trzeci - Bartłomiej Mucha. Wszyscy trzej zawodnicy na podium przejechali 714 km, a o miejscu zdecydowała... kolejność wpisania się na listę. Nawet tutaj Tomasz Jarkowski był najszybszy!

Klub Kolarski 24h miał również swojego przedstawiciela w kategorii 60+. Zdzisław Piotrowski przejechał 442 kilometry i zajął w swojej kategorii drugie miejsce.