„Gladiator” Najlepszy w Mistrzostwach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie!

Sporty walki 28 stycznia 2012 Komentarzy

Świetnie rozpoczęli rok zawodnicy ostrołęckiego Gladiatora. Na Mistrzostwach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Brazylijskim Jiu Jitsu zdobyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Zdobyli tym samym Przechodni Puchar Komendanta Rektora WSPol.

Na drużynowy sukces ostrołęczan złożył się szereg indywidualnych zwycięstw w poszczególnych kategoriach wagowych.

Gladiatorzy zdobyli łącznie 8 medali. W najlżejszej kategorii wagowej do 66 kg srebrny medal zdobył Łukasz Zaniewski, a brązowy Adrian Bandaży. W kategoria wagowej do 75 kg również ostrołęczanie zdobyli dwa medale – srebrny Krzysztof Żebrowski a brązowy Bartosz Żebrowski. Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 82 kg stanął Wojciech Dudkowski, a brązowy medal Mateusz Żyznowski. W najcięższej kategorii wagowej, powyżej 100 kg trzecie miejsce wywalczył Mateusz Struniawski. Jedyna reprezentantka płci pięknej startująca na Mistrzostwach w barwach Gladiatora Karolina Kordowska zdobyła srebrny medal w kategorii do 50 kg.

Organizatorem zawodów był Komisarz Jacek Szewczak z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Trener Klubu Katana Szczytno.