A Klasa: Emocje w derbach powiatu, Świt zatrzymuje lidera

Piłka nożna 20 września 2016 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń zremisowała z Kurpikiem Kadzidło 3:3 w derbach powiatu ostrołęckiego rozegranych w ramach 5. kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Starcie dwóch drużyn z powiatu było bardzo emocjonujące. Pozytywny wynik w wyjazdowym starciu z PAF Płońsk odnotowała także ekipa Świtu Baranowo.

Rafał Ogonowski (fot. eOstroleka.pl)

Mecz Rzekunianki z Kurpikiem to przykład tego, jak emocjonujące mogą być spotkania derbowe w naszym powiecie. Strzelanie rozpoczął już w 16. minucie niezawodny Bartosz Pędzich, a jeszcze przed upływem pół godziny gry do remisu doprowadził Nikodem Grabowski. Na 2:1 podwyższył Rafał Płaszczyński, lecz goście nie poddali się i remis "do szatni" zapewnił im Szymon Samsel. W drugiej połowie obejrzeliśmy jeszcze dwa gole - najpierw prowadzenie gospodarzom dał Paweł Lutrzykowski, a wynik na 3:3 ustalił Karol Antoszewski. Sześć goli, sporo emocji - ten mecz zasłużył na miano derbów.

Ciekawie było też w Płońsku, gdzie niepokonany dotąd PAF walczył o piąte zwycięstwo z rzędu. Przeszkodziła im w tym jednak ekipa Świtu Baranowo, stawiając płońszczanom poprzeczkę bardzo wysoko. Na gola Rafała Ogonowskiego odpowiedział co prawda Maciej Bielski, lecz Marcin Darmochwał nie dał się pokonać więcej razy i Świt przywiózł do naszego regionu cenny punkt z terenu lidera, a właściwie... byłego lidera, gdyż PAF zamienił się miejscami z Orłem Sypniewo. Teraz to najbliższy pucharowy rywal Korony Ostrołęka zajmuje pierwsze miejsce.

Rzekunianka Rzekuń - Kurpik Kadzidło 3:3 (2:2)

⚽ 1:0 Pędzich '16
⚽ 1:1 Grabowski '29
⚽ 2:1 Płaszczyński '34
⚽ 2:2 Samsel '45
⚽ 3:2 Lutrzykowski '63
⚽ 3:3 Antoszewski '69

PAF Płońsk - Świt Baranowo 1:1 (1:1)