A Klasa: Pierwsza wiosenna porażka Narwi - w Karolinowie

Piłka nożna 25 maja 2019 4 Komentarze

Po ośmiu zwycięstwach z rzędu przyszedł remis, a teraz - pierwsza wiosenna porażka. Dziś Narew Ostrołęka uległa na wyjeździe Koronie Karolinowo 1:2 w meczu 23. kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Wszystkie gole padły w drugiej połowie meczu.

W 54. minucie Korona wyszła na prowadzenie. Gospodarze przechwycili piłkę w środkowej strefie boiska, a jeden z zawodników Korony pewnym strzałem wykończył swój rajd na bramkę. Narew próbowała odrobić straty, lecz to miejscowi zadali drugi cios - w 87. minucie meczu dwoma podaniami przenieśli się ze środkowej strefy strefy boiska pod bramkę Narwi i golkiper niebiesko-czerwonych drugi raz wyciągał piłkę z siatki.

Narew nie zamierzała się poddać i strzeliła kontaktową bramkę - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola na 1:2 strzelił Mateusz Pełtak (na zdjęciu), lecz było to już w doliczonym czasie gry. Na więcej zabrakło czasu i ostrołęczanie ponieśli pierwszą porażkę w rundzie wiosennej A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej.

Jak mawiał jeden z bardziej znanych polskich trenerów w takich momentach - "liga będzie ciekawsza". Obecnie czołówka tabeli prezentuje się tak:

1. GKS Pokrzywnica - 22 m - 47 pkt;
2. Narew Ostrołęka - 23 m - 45 pkt;
3. Konopianka Konopki - 22 m - 44 pkt;

GKS Pokrzywnica i Konopianka Konopki swoje mecze grają jutro. Najprawdopodobniej te trzy zespoły rozstrzygną między sobą kwestię awansu, bo czwarty Aldo Bartnik Myszyniec (dziś przegrał 0:1 z Kuczborkiem) ma na swoim koncie 35 punktów. Warto podkreślić, że dwa pierwsze zespoły awansują bezpośrednio, trzeci zagra w barażach.

Przed Narwią jeszcze trzy mecze - z GKS Pokrzywnica (u siebie), Kurpikiem Kadzidło (na wyjeździe) i Borutą Kuczbork (u siebie).