A-Klasa: Piłkarska wiosna wystartowała, zwycięstwa Rzekunianki i Świtu

Piłka nożna 30 marca 2013 Komentarzy

Mimo niekorzystnej aury za oknem, dwie ekipy z powiatu ostrołęckiego wznowiły rozgrywki piłkarskiej A-Klasy. Wielka Sobota okazała się szczęśliwa dla Rzekunianki Rzekuń i Świtu Baranowo. Oba zespoły wygrały swoje mecze.

Dużą niespodziankę sprawiła Rzekunianka. Podopieczni Łukasza Załęskiego na boisku bocznym stadionu przy ul. Witosa w Ostrołęce pokonali KS Wąsewo 2:0. Bramki dla Rzekunia strzelali Paweł Kruk i Przemysław Prusaczyk. Zwycięstwo pozwoliło wydostać się piłkarzom z Rzekunia z niekorzystnej, ostatniej pozycji w tabeli.

Wygrał również Świt Baranowo. Od rana na stadionie w Baranowie trwały prace, mające na celu odśnieżenie boiska. Trud organizatorów się opłacił, spotkanie z Wkrą Andzin doszło do skutku i zostało przez Baranowo wygrane 1:0. Jedynego gola strzelił w 42. minucie Adrian Wołejszo. Cztery minuty przed końcem meczu Świt mógł podwyższyć prowadzenie, lecz bramkarz gości obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Kuzię.

Rzekunianka zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów po trzynastu meczach. Świt jest ósmy, w takiej samej liczbie meczów zgromadził czternaście "oczek".