A Klasa: Świt odrobił trzybramkową stratę w Pokrzywnicy

Piłka nożna 28 sierpnia 2017 1 Komentarz

Piłkarze Świtu Baranowo w sobotnie popołudnie dokonali nie lada wyczynu. W Pokrzywnicy przegrywali z beniaminkiem A Klasy już 0:3, ale zdołali odrobić straty i wywalczyć cenny punkt.

Po ośmiu minutach meczu w Pokrzywnicy kibice Świtu nie mieli najlepszych nastrojów. W 5. minucie bramkę na 1:0 strzelił Kamil Orłowski, a już trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. W 27. minucie było już 3:0 - Łukasz Olejnik wyszedł sam na sam z bramkarzem i przy bliższym słupku wpakował piłkę do siatki. Przy takim wyniku trudno było być optymistą, ale Świtowcy podeszli do sprawy ambitnie i zaczęli odrabiać straty.

Najpierw w 34. minucie Michał Abramczyk pakuje piłkę do siatki z ostrego kąta, a w 42. minucie Marcin Dobrzyński daje Świtowi bramkę kontaktową po asyście Pawła Kuzi. Po przerwie asystent zamienił się w strzelca - siedem minut po wznowieniu gry Kuzia wyrównał strzałem z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik kilka razy próbował jeszcze szczęścia ze stałych fragmentów gry, za każdym razem brakowało niewiele. Mecz kończy się wynikiem 3:3, a Świt zbiera zasłużone brawa od kibiców.