zdjecie 8073

Adam Kownacki - pięściarz z podłomżyńskich Konarzyc pogromcą Artura Szpilki (wideo)

Sporty walki 17 lipca 2017 2 Komentarze

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego grono sympatyków boksu emocjonowało się pojedynkiem dwóch Polaków w Stanach Zjednoczonych. Pochodzący z naszego regionu Adam Kownacki znokautował Artura Szpilkę, sprawiając tym samym sporą niespodziankę.

Adam Kownacki urodził się w 1989 roku w Łomży, pochodzi z Konarzyc w powiecie łomżyńskim, ok. 35 km od Ostrołęki. W 1996 roku wraz z rodzicami wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął przygodę z boksem. "The Baby Face", jak jest nazywany, stoczył już 16 walk na zawodowym ringu, wszystkie wygrał, w tym 13 przez nokaut. Jego ostatnim skalpem jest sam Artur Szpilka, były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.

Walka ze Szpilką zapowiadana była jako starcie polskich gigantów wagi ciężkiej. Faworyzowany był Szpilka, mający za sobą dużo więcej ringowego doświadczenia. Kownacki zaprezentował jednak doskonały boks i na najbliższe miesiące wybił z głowy popularnego "Szpili" marzenia o mistrzowskich walkach.

Kownacki był do tej pory pięściarzem niedocenianym, ale walka ze Szpilką otworzyła mu wiele drzwi. "The Baby Face" ruszył na Szpilkę od początku walki, lecz pochodzący z Wieliczki pięściarz spokojnie unikał ciosów Kownackiego. W trzeciej rundzie Adam świetnie trafił "Szpilę", dzięki czemu zapisał na swoim koncie kolejną wygraną rundę. W czwartej odsłonie Kownacki dorwał Szpilkę, zasypując go serią ciosów. Ten w końcu padł na deski, a po tym jak się podniósł, otrzymał kolejną serię ciosów i sędzia musiał przerwać walkę. Dla Szpilki była to trzecia porażka w 23. walce, Kownacki wciąż jest niepokonany!Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:01, 17 lipca 2017

konarzewiak

Brawwooo Adam


...
07:24, 19 lipca 2017

Waldi

Szpilka to slaby zawodnik. Kownacki jak poboksuje jeszcze ze dwa lata to i pas zdobedziw .Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.