Adam Piątkowski z medalem Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Lekkoatletyka 08 maja 2015 Komentarzy

24 kwietnia w miejscowości Wsola k. Radomia odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Do zawodów zakwalifikowała się dwunastka przedstawicieli klubu UKS Siódemka Ostrołęka. Najlepiej wypadł Adam Piątkowski, który przywiózł z igrzysk srebrny medal.

Adam Piątkowski na drugim miejscu podium (fot. UKS 7 Ostrołęka)

Piątkowski zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów chłopców z klas drugich gimnazjum. Zawodnik, urodzony w 2000 roku, uczęszcza do Gimnazjum w Obierwi. Bardzo dobrze spisała się również zawodniczka Siódemki Paulina Pilarska, uczennica Gimnazjum w Olszewo-Borkach. Zajęła ona piąte miejsce w biegu na 1000 metrów dziewcząt z klasy drugiej gimnazjum.

Inni zawodnicy Siódemki zajęli miejsca poza czołową dziesiątką. W zawodach, oprócz Piątkowskiego i Pilarskiej, udział wzięli: Beata Żebroska, Marlena Kur, Kinga Szczęsnowicz, Victoria Ejzemberg, Julia Olszewska, Dorota Śnietka, Sara Pons, Jakub Cichocki, Wojciech Bączek i Karol Rogoziński.

Przypomnijmy, że przed rokiem w igrzyskach na tym szczeblu wystartowało ośmioro zawodników UKS Siódemka, a Daniel Gadomski wygrał bieg uczniów klas trzecich gimnazjum.