Adrian Duszak z Dylewa w "Dzień Dobry TVN". Opowiedział o teqball

Inne 03 czerwca 2021 2 Komentarze

Wicemistrz świata w teqball Adrian Duszak gościł dziś rano w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie miał okazję od kulis zaprezentować sport, w którym osiągnął mistrzowski poziom.

Wicemistrz świata w teqball Adrian Duszak gościł dziś rano w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie miał okazję od kulis zaprezentować sport, w którym osiągnął mistrzowski poziom.

Wizyta w studio poprzedzona została materiałem z Dylewa, choć w programie zaprezentowano rodzinną miejscowość Adriana, jako... "wioskę pod Ostródą". Najważniejsza była jednak opowieść o pasji mistrza do piłki nożnej i teqball.

Bazowałem na Ronaldinho. Uczyłem się, powtarzając jego sztuczki. Dekadę później mam możliwość zbić sobie z nim piątkę, usłyszeć, że "dobra robota". To było coś fajnego. Wtedy zrozumiałem, że warto było ciągnąć te życie sportowe

- wskazał Adrian. Wypowiadali się też jego rodzice.

Kiedy rozmowa przeniosła się do studia, zapytano: Czy teqball'owi bliżej do tenisa stołowego czy piłki nożnej? - Teqball jest gdzieś pośrodku. To jest dobra mieszanka - odpowiedział Adrian Duszak.

Na koniec, w studio rozegrano mini-mecz pomiędzy prowadzącymi program a zawodnikami teqball.

Czym jest teqball?

To dyscyplina sportu łącząca piłkę nożną i tenis stołowy. W grze w teqball może wziąć udział od dwóch do czterech osób. Rywalizuje się na stole zbliżonym kształtem do pingpongowego, który jest jednak wypukły. Gra się piłką identycznej wielkości, jak ta używana w futbolu. Wejście w kontakt fizyczny ze stołem lub jego elementem jest sprzeczne z przepisami. Każde z trzech dozwolonych odbić powinno być wykonane inną częścią ciała.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:12, 03 czerwca 2021

Lulek

Ładnie się prezentuje kadzidlanski stadion z oczka kamery ☺️

ocena: -         zgłoś
...
18:22, 03 czerwca 2021

Fgr

Niedouczeni pracują w tym tefałenie...

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.