Akademickie MP: Złoto Banach w sztafecie, Bastek w czołówce

Lekkoatletyka 07 czerwca 2017 0 Komentarzy

W dniach 26-27 maja w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Na zawodach zobaczyliśmy także reprezentantów naszego regionu. Złoty medal w sztafecie zdobyła Joanna Banach, biegaczka pochodząca z gminy Kadzidło.

Joanna Banach w biegu na 400 metrów kobiet w swojej serii zajęła 6. miejsce w swojej serii z wynikiem 55.86, co dało jej 7. miejsce w całej konkurencji (na 76 startujących zawodniczek). Lekkoatletka z Tatar wzięła także udział w dwóch sztafetach: 4x100 m, gdzie jej klub AZS AWF Kraków zajął 5. miejsce oraz 4x400 m, gdzie akademiczki z Krakowa zajęły 1. miejsce z czasem 3:41.44.

W konkurencji rzutu dyskiem wystartował Igor Bastek, ostrołęczanin reprezentujący PW Warszawa. Rzucił on na odległość 45.50 m, co dało mu 6. miejsce w całej konkurencji.

Pełne wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w załączniku.   (1,2 MB)