Aktywny początek roku MKKK Shinkyokushin. Kagami Biraki i egzaminy (zdjęcia)

Sporty walki 02 lutego 2020 1 Komentarz

Zgodnie z tradycją klubu MKKK Shinkyokushin odbył się pierwszy noworoczny trening na świeżym powietrzu (wg. japońskiej tradycji), połączony z krótkim biegiem ulicami Ostrołęki czyli Kagami Biraki.


Trasa biegu, dobrze znana każdemu karatece MKKK, rozpoczęła się pod SP 1 w Ostrołęce, skąd wszyscy uczestnicy udali się w kierunku sceny przy Kupcu. Tam, przy nie małej publiczności, odbył się krótki trening. Po powrocie do w/w szkoły, adepci sztuki karate stanęli przed komisją egzaminacyjną. Około godziny 10.00 za zamkniętymi drzwiami rozpoczął się egzamin na stopnie kyu. Udział w nim wzięli karatecy w wieku od 6 lat do +50, których jednoczy wspólna pasja – karate. Ciężka praca na każdym treningu przyniosła efekty i uzyskanie wymarzonego pasa. Wszystkim zdającym należą się wielkie gratulacje!

Zarząd MKKK Shinkyokushin składa podziękowania rodzicom i opiekunom dzieci, które wzięły udział w tym wydarzeniu i życzy kolejnych sukcesów wszystkim ćwiczącym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
08:23, 03 lutego 2020

Dociekliwy

Znaczy, że co?? Że na tym karate to chleją sake z dziećmi?? Kagami Biraki (鏡 開 き) to japońska tradycyjna ceremonia, która dosłownie tłumaczy się na „Otwarcie lustra” (z abstynencji) lub też „Przełamanie Mochi ”. Tradycyjnie przypada na 11 stycznia ( liczby nieparzyste kojarzą się z powodzeniem w Japonii ). Odnosi się to do otwarcia mochi Kagami lub otwarcia beczki sake na przyjęciu lub uroczystości. :))))

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.