Aldo Bartnik i Orz grają dalej w Pucharze Polski

Piłka nożna 26 sierpnia 2016 Komentarzy

Za nami pierwsze mecze Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Do rywalizacji w pierwszej rundzie przystąpiły cztery zespoły z powiatu ostrołęckiego. Awans wywalczyły drużyny z B Klasy ostrołęckiej - Aldo Bartnik Myszyniec oraz Orz Goworowo.

Niezwykle ciekawe spotkanie rozegrane zostało w Ołdakach, gdzie miejscowa drużyna juniorów ULKS zmierzyła się z Orzem Goworowo. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się wynikiem 3:3, rozstrzygnięcie nie padło także w dogrywce. W rzutach karnych triumfowali bardziej doświadczeni zawodnicy z Goworowa.

Porażkę z ligowym rywalem z Sypniewa poniosła ekipa Świtu Baranowo. Podopieczni Wojciecha Gąski pierwszą bramkę stracili w ostatniej akcji pierwszej połowy, z kolei drugi gol dla Orła Sypniewo padł tuż po przerwie. Ten chwilowy brak koncentracji kosztuje piłkarzy z powiatu ostrołęckiego brak awansu. Z promocji do drugiej rundy cieszy się natomiast Aldo Bartnik Myszyniec. Gracze prowadzeni przez Daniela Dziekońskiego w końcu zagrali przed własną publicznością i pokonali wyżej notowaną Pełtę Karniewo 5:2.