Ale emocje! SPS Volley Ostrołęka w III lidze

Siatkówka 08 maja 2021 0 Komentarzy

Uff, ale to były emocje! Siatkarze SPS Volley Ostrołęka zameldowali się w trzeciej lidze po meczu, który dostarczył mnóstwo emocji. Rywali - KPS II Siedlce - pokonali po tie-breaku.

Mecz Volleya z KPS II był spotkaniem, które miało zdecydować o awansie do III ligi. W tej rywalizacji obie ekipy wygrały dotychczas po jednym meczu. Faworyta ciężko było wskazać. Kto spodziewał się ciekawego widowiska, nie zawiódł się.

Pierwszą odsłonę na początku kontrolowali gospodarze (8:5), ale drużyna przyjezdnych później trzymała się wyniku oscylującego wokół remisu. Gospodarze mieli piłki setowe przy stanie 24:22, ale zespół KPS zdołał wyrównać, przedłużając partię. Kolejne dwa punkty należały jednak do SPS Volley - skuteczny atak z lewego skrzydła po bloku, a następnie punktowa zagrywka. 26:24.

Po drugim secie było jeszcze bliżej III ligi. Mimo, że przez większą część seta prowadzili goście (6:10, 10:13, 12:15, 16:19, 21:23), to w końcówce seta Volley pokazał niesamowitą determinację i wolę zwycięstwa, doprowadzając do remisu 24:24, a później przełamując przeciwnika. Siatkarze prowadzeni przez trenera Arkadiusza Piastę wygrali 28:26.

W trzeciej odsłonie goście musieli zaryzykować, było to dla nich "być albo nie być" w walce o awans. Efektem tego było utrzymywane prowadzenie (6:8, 15:19). Od tego momentu cztery punkty z rzędu zdobyli miejscowi - wynik 19:19 podniósł temperaturę widowiska. Zaczęła się walka punkt za punkt (23:23). Następnie zawodnik KPS nabija piłkę na blok na lewym skrzydle, a później w tym samym miejscu goście dobrze zagrali blokiem. 23:25 i emocje przedłużone.

Goście podbudowani wygraną zaczęli od wysokiego prowadzenia w czwartym secie (1:4, 3:8, 4:13). Taka przewaga pozwoliła im kontrolować przebieg odsłony już do końca. 16:25 i o wejściu do trzeciej ligi w trzecim meczu miał zdecydować piąty set.

W tie-breaku każdy punkt był na wagę złota. Widać to był po kolejnych akcjach. Na półmetku piątego seta to KPS II prowadził (7:8), ale wówczas trzy punkty z rzędu zdobyli gospodarze i byli zdecydowanie bliżej III ligi. Piłkę meczową mieli już przy stanie 14:11, goście zdobyli jeszcze jeden punkt, ale po chwili w hali im. Arkadiusza Gołasia nastąpiła eksplozja radości. 15:12, jest awans!

SPS Volley Ostrołęka w przyszłym sezonie zagra w III lidze. To piękne podsumowanie sezonu 2020/21. Szkoda tylko, że wielkiej chwili radości nie mogli obserwować fani, choć wszyscy mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie ta sytuacja ulegnie już zmianie...