Ale gol! Ostrołęczanin M. Żebrowski otworzył wynik finału Pucharu Polski (wideo)

Piłka nożna 02 maja 2021 2 Komentarze

Ostrołęczanin Mateusz Żebrowski strzelił piękną bramkę w meczu finału Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Wychowanek Korony Ostrołęka otworzył wynik meczu w 57. minucie. Puchar pojechał jednak do Częstochowy.

Żebrowski wyszedł w podstawowym składzie Arki i był jednym z lepszych aktorów finałowego widowiska. Już na samym początku meczu znalazł się w doskonałej sytuacji, lecz posłał piłkę obok bramki. W 57. minucie otrzymał piłkę z lewej strony boiska, po czym chciał dośrodkować w pole karne. Wyszedł z tego... "centrostrzał", bowiem piłka nieoczekiwanie wpadła do siatki!

Puchar Polski zdobyła jednak ekipa Rakowa. Żebrowski zszedł z boiska z urazem przy prowadzeniu Arki 1:0, a zespół z Częstochowy zdobył dwie bramki i wzniósł w górę prestiżowe trofeum.

Mateusz Żebrowski to wychowanek Korony Ostrołęka. W tym sezonie występuje w ekipie pierwszoligowej Arki Gdynia, do której trafił z KKS Kalisz. Jest kluczową postacią Arki, zarówno w lidze, jak i rozgrywkach pucharowych.