Aleksandra Dzwigała mistrzynią Warszawy w skoku w dal!

Lekkoatletyka 22 czerwca 2015 Komentarzy

Ostrołęczanka Aleksandra Dzwigała została juniorską mistrzynią Warszawy w konkurencji skoku w dal. 18-latka złoty medal wywalczyła podczas Mistrzostw Warszawy Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, które zostały rozegrane na obiekcie SK Orzeł w ubiegły weekend.

Młoda zawodniczka z naszego miasta pierwszy raz startowała w gronie juniorów, nic więc dziwnego, że przebieg konkursu był dla niej nerwowy. W dodatku sędziowie podjęli dyskusyjną decyzję o spalonym skoku na odległość 5,80 m, co dodatkowo wybiło z rytmu Dzwigałę. W ostatniej próbie ostrołęczanka skoczyła jednak bezpiecznie na 5,20 m i - jak się okazało - wystarczyło to do pierwszego miejsca w zawodach.

Aleksandra Dzwigała trenuje w klubie AZS AWF Warszawa pod okiem wielokrotnego mistrza Polski Michała Łukasiaka, który ma za zadanie doprowadzić naszą lekkoatletkę do dobrego wyniku w Mistrzostwach Polski. Do zawodów, które odbędą się w dniach 28-30 czerwca w Białej Podlaskiej, Dzwigała uzyskała awans już w lutym tego roku skokiem na odległość 5,48 m.