Aleksy Zienkiewicz zawalczy przed swoją publicznością na HFO 12 w Ostrołęce

Sporty walki 11 marca 2022 0 Komentarzy

Pierwszy Polak, który podpisał kontrakt z Karate Combat, Maciej Tercjak zadebiutuje w HFO podczas dwunastej gali organizacji. Podczas eventu, który jest zaplanowany na 7 maja w Ostrołęce, łomżyński fighter spotka się z reprezentującym miejscowy Ostrołęka Fight Academy, Aleksym Zienkiewiczem. Pojedynek będzie częścią karty głównej gali. Bilety do nabycia w serwisie ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport.

Tercjak jest wieloletnim reprezentantem Polski w karate kyokushin, który od kilku lat przestawia się na sport zawodowy. Łomżanin ma za sobą profesjonalny pojedynek w boksie tajskim na nowym stadionie Lumpinee. Walka z reprezentantem Królestwa Tajlandii zakończyła się porażką Polaka. Ponadto kilkukrotnie występował na galach w pojedynkach półzawodowych. W ostatnich miesiącach zdecydował, że postawi już tylko na sport zawodowy. Podpisał kontrakt z Karate Combat, dla której miał zawalczyć w styczniu. Niestety dla Łomżanina COVID-19 uniemożliwił mu start i rywalizacja w arenie amerykańskiej organizacji musi trochę poczekać. Tercjak nie zamierza jednak bezczynnie siedzieć i sprawdzić formę w zawodowym kickboxingu. Najbliższa okazja ku temu będzie w Ostrołęce.

Aleksy Zienkiewicz to podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka z klubu Ostrołęka Fight Academy. Pojedynek z łomżyńskim fighterem będzie dla niego debiutem zawodowym. Jak do tej pory rywalizował na ligach i galach Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów, galach WORWar czy Pałuska Kickboxing Night. Alek w swoim fighterskim CV ma pojedynki z uznanymi na polskim podwórku: Marcinem Majewskim, który też zawalczy na HFO w Ostrołęce, Rafałem Kamińskim z Sejn, czy z byłym mistrzem Europy karate, Dominikiem Parolem z Uniq Fight Club. Reprezentant Ostrołęki zaczął już wykuwanie formy startowej od walki na styczniowej edycji Warszawskiej Grandy, na której rozpoczął przygotowania po przerwie od startów. Walka w stolicy pokazała, w jakim miejscu jest Alek, jednocześnie będąc kubłem zimnej wody wylanym na głowę zawodnika trenującego w Ostrołęce. Pojedynek na Grandzie zakończył się porażką przez decyzję Zienkiewicza. Oto co o walce powiedział współwłaściciel federacji, Łukasz Pławecki:

- Tercjak vs Zienkiewicz to bardzo ciekawe zestawienie z kilku powodów. Po pierwsze: Zienkiewicz ponownie walczy z karateką i zobaczymy jaki progres poczynił od walki z Parolem. Po drugie: sprawdzimy jak wygląda ewolucja Maćka Tercjaka z karateki w zawodnika K-1. Po trzecie: karate będzie miało swojego przedstawiciela w HFO. Czerpiemy wzorce z japońskiego K-1, z tzw. złotej ery K-1, gdy była to formuła służąca do weryfikacji umiejętności przedstawicieli różnych sztuk i sportów walki. Po kickboxerach, zawodnikach Muaythai, przyszedł czas na reprezentanta kontaktowego karate w HFO. Panowie mają podobne warunki fizyczne, lubią iść na wymianę, a to zwiastuje widowiskowy pojedynek. Właśnie takie walki chcemy serwować kibicom jako HFO Kickboxing. - skwitował były mistrz świata kickboxingu, a obecnie zawodowy pięściarz.

Gala HFO 12: Ostrołęka jest zaplanowana na 7 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 w Ostrołęce. Bilety dostępne w serwisie ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Pojedynek o pas mistrza dywizji lekkiej:
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)

Uczestnicy turnieju o pas mistrza dywizji średniej:
85 kg: Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy)
85 kg: Przemysław Walków (Fighter Wrocław)
85 kg: Tomasz Konieczny (CAF Rzeszów)

Karta główna:
77 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs TBA
70 kg : Aleksy Zienkiewicz (Ostrołęka Fight Academy) vs Maciej Tercjak (Hunter Kickboxing Łomża)
65 kg: Marcin Majewski (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka) vs TBA

HFO: Super Fights:
95 kg: Mariusz Piersa (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
77 kg: Rafał Modzel (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
77 kg: Piotr Trześniewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków) vs Marek Milewski (Jinchuuriki Gym Olsztyn)
65 kg: Wiktor Dmochowski (Ostrołęka Fight Academy) vs Przemysław Szczuczyński (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)
+95 kg: Daniel Racki (Kuźnia Mistrzów Łochów) vs TBA
85 kg: Marcin Kowalczyk (Kick-Boxing Poprava) vs TBA

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.