Angelika Wikieł mistrzynią Polski juniorek!

Pływanie 17 marca 2015 Komentarzy

W dniach 13-15 marca w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. 17 i 18-letni zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas najważniejszej pływackiej imprezy w kraju dla ich kategorii wiekowej. Złoty medal na swoim koronnym dystansie wywalczyła ostrołęczanka Angelika Wikieł!

17-letnia wychowanka UŚKS Ostrołęka nie dała szans starszym rywalkom i na swoim koronnym dystansie - 200 metrów stylem klasycznym - zdobyła złoty medal z czasem 2:28,61. Angelika o ponad dwie sekundy wyprzedziła drugą na mecie Justynę Kasperuk z Polonii Warszawa oraz trzecią Klaudię Szczukę ze Śląska Wrocław.

- Tegoroczne starty w Mistrzostwach Polski są dla Angeliki bardzo ważnym sprawdzianem do kwalifikacji na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w sierpniu w Singapurze. Angelika jako pierwsza ostrołęczanka ma szansę wziąć udział w Mistrzostwach Świata - mówi trener UŚKS Ostrołęka Włodzimierz Janczewski.

Złoty medal Angeliki Wikieł to już 137. złoty medal krajowego czempionatu zdobyty dla UŚKS Ostrołęka. Łącznie klub już zdobył 291 medali Mistrzostw Polski, w tym  jeszcze 90 srebrnych i 64 brązowe. W dorobku klubu jest też złoty Mistrzostw Europy Macieja Lewandowskiego.