Angelika Wikieł z medalami Grand Prix Polski

Pływanie 24 listopada 2015 Komentarzy

Ostatnie w tym roku pływackie zawody Grand Prix Polski odbyły się w ubiegły weekend w Łodzi. Znakomity występ zaliczyła ostrołęczanka Angelika Wikieł, która już wcześniej zdążyła przyzwyczaić kibiców do zdobywania medali. Teraz ponownie nie dała szans rywalkom.

Do rywalizacji przystąpili najlepsi pływacy z 76 krajowych klubów. Angelika Wikieł, jak przystało na uczestniczkę tegorocznych Mistrzostw Europy, nie dała szans rywalkom i na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem klasycznym zdobyła złoty medal. W o połowę krótszym wyścigu Angelika finiszowała na 3. miejscu. Tym samym nasza młoda zawodniczka potwierdziła przynależność do krajowej czołówki pływaczek.

W klasyfikacji końcowej Grand Prix klub UŚKS Ostrołęka został sklasyfikowany na 12. miejscu.