zdjecie 2298
zdjecie 2298

APN Ostrołęka ze złotym certyfikatem PZPN!

Piłka nożna 29 listopada 2019 13 Komentarzy

Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, jako jedna ze 117 szkółek piłkarskich w kraju, otrzymała złoty certyfikat PZPN - najwyższe wyróżnienie przyznawane przez piłkarską centralę w Polsce dla klubów szkolących młodzież. Oznacza to nie mniej i nie więcej niż to, że szkolenie piłkarskie w APN jest na bardzo wysokim poziomie.

Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, jako jedna ze 117 szkółek piłkarskich w kraju, otrzymała złoty certyfikat PZPN - najwyższe wyróżnienie przyznawane przez piłkarską centralę w Polsce dla klubów szkolących młodzież. Oznacza to nie mniej i nie więcej niż to, że szkolenie piłkarskie w APN jest na bardzo wysokim poziomie.

- Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku - czytamy na stronie PZPN.

Złoty certyfikat PZPN dla szkółek piłkarskich oznaczony jest złotą gwiazdką. Beneficjentami certyfikatu są szkółki, które zapewniają profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

W szkółce ze złotym certyfikatem, poza trenerami z licencją Grassroots C lub PZPN A dla absolwentów AWF, muszą być zatrudnieni trenerzy posiadający licencję trenerską UEFA B lub wyższą. Na każdym treningu musi być minimum jeden trener z taką licencją przypadający na pierwszą dwunastkę zawodników. Gdy grupa treningowa liczy powyżej dwunastu zawodników, wymagany jest dodatkowo jeden trener z licencją Grassroots C albo wyższą lub PZPN A dla absolwentów AWF.

Szkółka z licencją złotą musi posiadać także dokument uprawniający do korzystania z boisk treningowych, do których przypada zaplecze sanitarne (toaleta, prysznice) oraz szatnie, a także magazyn sportowy. Wymagania dotyczą również zgłoszonych drużyn do rozrywek (minimum 4), a także sprzętu sportowego - jednakowe stroje treningowe czy minimum 1 piłka na zawodnika na treningu. Takich warunków jest oczywiście dużo więcej, dotyczą różnych dziedzin funkcjonowania klubu.

- Przyznanie Złotego Certyfikatu PZPN jest zarazem ukoronowaniem naszych działań do tej pory, jak i początkiem kolejnego trudnego wyzwania. Pokazuje to, że droga jaka obraliśmy jest słuszna i może zaprowadzić nas daleko, w miejsca, gdzie ostrołęckie zespoły jeszcze nie były. Patrząc nawet po nazwach klubów, Złote Certyfikaty otrzymały tylko kluby z absolutnej krajowej czołówki. Bardzo nas cieszy, że wśród zaledwie trzynastu mazowieckich klubów znalazło się miejsce dla APN. Spełniliśmy szereg wyśrubowanych wymagań, by zapewnić naszym piłkarskim adeptom jak najlepszy poziom. Teraz możemy liczyć na pomoc fachowców z PZPN i zrobimy co w naszej mocy, by w kolejnych latach również zasłużyć na Złotą Gwiazdkę - podsumował Marcin Roman, prezes Akademii.APN Ostrołęka to jedyny klub z naszego miasta, który został wyróżniony certyfikatem i to od razu złotym! Gratulujemy!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
13:56, 29 listopada 2019

45

Gratuluję  


...
17:02, 29 listopada 2019

Gość

a korona?


...
18:59, 29 listopada 2019

Tentego

Gość, nie ma takiego klubu


...
19:32, 29 listopada 2019

Ala

Brawo APN!!liga mistrzów!!


...
21:34, 29 listopada 2019

Apud

Brawo APN!


...
21:43, 29 listopada 2019

Gość

BRAWO


...
23:02, 29 listopada 2019

Kib

Prawda jest taka że to gwiazdka bez niczego. Nie liczą się gwiazdki tylko szkolenie. W tej certyfikacji liczy się tylko papierologia. Konta zakładane przez rodziców itp. Żeby wszystko się zgadzało. Pamiętajcie jedno żadna gwiazdka nie daje nic. Boisko wszystko weryfikuje.


...
23:06, 29 listopada 2019

Kib

To jest taki sam twór jak modelowy system gry stworzony przez PZPN.  System z którego śmieją się wszyscy i z gwiazdek też. Powodzenia w zdobywaniu innych odznak.


...
07:33, 30 listopada 2019

...

Jasne. Najlepiej jest siedzieć i nic nie robić. A jak słyszę że dla kogoś mają znaczenie wyniki w grupach młodzieżowych.. szkoda gadać.
P.s. aby krytykować NMG trzeba go najpierw przeczytac


...
10:19, 30 listopada 2019

Gość

NMG jest jedna z lepszych rzeczy jakie zrobil PZPN przez ostatnich 30 lat. Ale tak jak ktos tu napisal najpierw trzeba go przeczytac, potrm zrozumiec a na koniec wdrozyc do pracy. Problemem sa tacy trenerzy, ktorzy mysla ze sami sa najmadrzejsi, szkolenia i podpowiedzi sa im niepotrzebne itp. Na naszym podworku jest jeden taki ananas, nie w APN. Dopoki tacy jak on beda pracowac z mlodzieza ten klub bedzie mentalnie w 1998 roku  


...
10:40, 30 listopada 2019

Za Artura

Brawo apn kawał dobrej roboty.
Zgoda buduje niezgoda rujnuje.  


...
17:37, 30 listopada 2019

Rodzic

Każdy Certyfikat wiąże się z papierologią (czy to sportowy czy każdy inny) . Ale chwała tym co swój czas chcą na tą papierologię przeznaczyć. Oprócz gwiazdki jest jeszcze sporo innych profitów, ale ten co nie chciał zgłębić tematu będzie o krok za APN! Brawo WY!  


...
19:41, 30 listopada 2019

ANONIM

Brawo APN trzymajcie tak dalejSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.