zdjecie 1233
zdjecie 1233

Arkadiusz Gołaś patronem ulicy w Ostrołęce!

Siatkówka 24 stycznia 2019 9 Komentarzy

Znakomity sportowiec, olimpijczyk Arkadiusz Gołaś będzie patronem jednej z ostrołęckich ulic. Radni jednogłośnie zadecydowali o tym, że ten wybitny mieszkaniec Ostrołęki, którego życie przerwał tragiczny wypadek w 2005 roku, powinien zostać upamiętniony właśnie poprzez nadanie imienia ulicy.

Znakomity sportowiec, olimpijczyk Arkadiusz Gołaś będzie patronem jednej z ostrołęckich ulic. Radni jednogłośnie zadecydowali o tym, że ten wybitny mieszkaniec Ostrołęki, którego życie przerwał tragiczny wypadek w 2005 roku, powinien zostać upamiętniony właśnie poprzez nadanie imienia ulicy.

- Bardzo się cieszę, że Komisja Kultury jednomyślnie zaakceptowała klubu radnych Bezpartyjne Miasto o nadanie imienia Arkadiusza Gołasia jednej z ulic. Jest to symbol Ostrołęki, wzór do naśladowania dla młodzieży. Ja prywatnie miałem tą przyjemność, że z Arkiem grałem w siatkówkę, później śledziłem też jego karierę i uważam, że uczczenie jego pamięci będzie stosowne. Proszę wszystkich państwa radnych, żebyście poparli tę naszą inicjatywę - mówił Jakub Frydryk z klubu radnych Bezpartyjne Miasto, pomysłodawca nazwania ulicy imieniem Arkadiusza Gołasia.

Niejednokrotnie radni spierają się w ważnych dla miasta sprawach, jednak tu byli jednogłośni. Wszyscy, którzy zabrali głos w dyskusji, podkreślali, że Arkadiusz Gołaś to postać wybitna dla naszego miasta i powinna być w należyty sposób upamiętniona.

- Jest taka książka "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż" autorstwa Piotra Bąka. Myślę, że każdy kto będzie chciał się pochylić nad tą postacią, czytając tę książkę, zobaczy, że Pan Arkadiusz Gołaś posiadał piękny życiorys, niestety przerwany tragicznym wypadkiem. Sposób jego życia i wartości, którymi się kierował, w mojej ocenie predestynują go do tego, żeby go upamiętnić. Musimy pamiętać o tych młodszych pokoleniach, wybitnych ostrołęczanach, którzy dla naszego miasta się zasłużyli - mówił radny Paweł Niewiadomski z klubu radnych Nasza Ostrołęka.

Swoje poparcie wyrazili także inni radni, niezależnie od opcji politycznej.

- Łączymy dwie sytuacje: upamiętnienie wybitnego człowieka i rozwiązanie spraw praktycznych. Bardzo chętnie popieram tego typu działania - mówił radny Janusz Kotowski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei radny Jerzy Grabowski z klubu Prawa i Sprawiedliwości podkreślił doskonałą lokalizację tej ulicy.

- Bardzo dobra inicjatywa, bardzo się cieszę z tego. Mamy już halę imienia Arkadiusza Gołasia, ale to nie jest to samo. Ta ulica jest w miejscu szczególnym, na osiedlu Centrum, gdzie jest dużo młodzieży, dużo dzieci. W sąsiedztwie mamy rondo 100-lecia odzyskania Niepodległości, a także ulicę ks. Blachnickiego. To wpisuje się w pamięć i oddaje hołd temu chłopakowi. To była znakomita postać - stwierdził.

Radny Koalicji Obywatelskiej Adam Kurpiewski również podkreślił, że nie ma wątpliwości, że Arkadiusz Gołaś zasługuje na to, by być patronem ulicy w naszym mieście. Ta uchwała połączyła wszystkich radnych - jednogłośnie zdecydowali oni, że Arkadiusz Gołaś będzie patronem ulicy w Ostrołęce. Jego imię nosi także hala widowiskowo-sportowa przy ul. Traugutta.

Arkadiusz Gołaś to ostrołęczanin, reprezentant Polski w siatkówce w latach 2001-2005, olimpijczyk z Aten z 2004 roku, uczestnik Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zawodnik czołowych polskich i włoskich klubów. Zginął tragicznie w wieku 24 lat w wypadku samochodowym, do którego doszło 16 września 2005 roku w Austrii. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze

...
14:03, 24 stycznia 2019

Gość

nareszcie nie xionc


...
16:18, 24 stycznia 2019

Gdzie ta ulica jest?

?


...
18:12, 24 stycznia 2019

Xyz

Najpierw wybudujcie albo wyremontujcie ulicę, a później niech Arek Gołaś zostanie jej patronem. I oby to nie była ulica typu Cieplińskiego, Ostrołęckich Harcerzy, Przytulna, Zielona, Marii Dąbrowskiej lub Oświatowa bo mistrz sobie na bycie patronem takiego syfu nie zasłużył..  


...
19:33, 24 stycznia 2019

e

Proponuję skończyć remont ulicy ks. Blachnickiego i z tej okazji zmienić nazwę. Wszak będzie to nowa ulica! Tylko kiedy ?


...
19:57, 24 stycznia 2019

sportowiec

BRAWO!


...
22:38, 24 stycznia 2019

ops

To był wybitny talent, który miał wszystko by być wielkim sportowcem.
Proszę o wskazanie zasług Arkadiusza Gołasia dla miasta Ostrołęka?


...
07:42, 25 stycznia 2019

Tokoz

Dlaczego przez ostatnie 12 lat tego nie zrobiono, a fakt, ważniejsi byli wyklęci i Ci z  PiS


...
08:41, 25 stycznia 2019

Zenek

Narazie to jest ulica developera a oni już się pchają .


...
09:34, 25 stycznia 2019

mieszkaniec okoliczny

Pytałem o to już wcześniej na innym portalu, ale konkretów nikt nie był w stanie podrzucić... Pytanie brzmi: czy ta ulica zyska włączenie bezpośrednie do ul. Korzeniowskiej na tym etapie inwestycji? Czy tak jak podejrzewam zostanie ślepa i trzeba będzie długo czekać na jej włączenie w ul. Korzeniowskiej. Te włączenie jest b. ważne - odciąży ten beznadziejny wyjazd po płytach z ul. Skierkowskiego...Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.