Atena Warszawa wygrywa turniej kadetek w Ostrołęce

Siatkówka 16 września 2018 0 Komentarzy

Ekipa Ateny Warszawa wygrała V Międzynarodowy Turniej Kadetek w Ostrołęce. W zawodach wystąpiły także dwie ekipy gospodarzy - OTPS Nike Ostrołęka. Pierwsza drużyna zajęła 5. miejsce, druga ukończyła gry na miejscu 9.

W meczu finałowym zmierzyły się dwie warszawskie ekipy. Atena pokonała Metro, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Na trzeciej lokacie zawody ukończyły siatkarki z Białorusi - VK Biruta.

Zakończenia turnieju dokonał wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha. Wszystkie zespoły uczciły minutą ciszy 13. rocznicę śmierci Arkadiusza Gołasia - wybitnego ostrołęczanina, patrona hali. Podczas zakończenia turnieju miała miejsce także inna miła uroczystość - srebrne medale za drugie miejsce w II lidze w sezonie 2017/18 odebrały seniorki Nike. Z tej okazji w Ostrołęce gościł wiceprezes MWZPS Jarosław Miałkowski.

Najlepsza libero - Uljana Monid

Wyróżnione zawodniczki w zespołach - Agata Lesiak, Paulina Opęchowska, Wiktoria Sardygiewicz, Julia Szwed, Amelia Piekut, Amelia Zielińska, Karolina Targońska, Marina Awramienko, Wiktoria Sawicka, Karolina Kośnik.

Sponsorami turnieju byli: Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Agrana Fruit Francois Legal, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Radni Miasta Ostrołęki: Grzegorz Milewski i Jan Rzewnicki, PyrysBud Piotr Cichy.