Atleci z Ostrołęki na piątym miejscu w województwie

Inne 15 grudnia 2016 Komentarzy

Sztangiści UKS Atleta Ostrołęka wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, które odbyły się 11 grudnia w Siedlcach. Ostrołękę reprezentowało siedmiu atletów, w tym dwóch juniorów do lat 16, trzech juniorów do lat 17 i dwóch juniorów do lat 20.

Drużynę mogły tworzyć maksymalnie trzyosobowe zespoły w czterech kategoriach wiekowych, a dowolnych wagowych, co dało by 12 zawodników. W kategorii wagowej do 69 kilogramów wystartowali Konrad Cybulski i Krzysztof Szabłowski, a Daniel Siemiński i Jacek Nakielski walczyli w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Natomiast Tobiasz Tomczak i Arkadiusz Cybulski w wadze do 94 kilogramów, a najbardziej doświadczony Dominik Kulesza w kategorii wagowej do 85 kilogramów.

Konrad Cybulski (64 kg) w swoim pierwszym starcie w zawodach wyrwał 50 kg, podrzucił 66 kg, co dało mu 116 kg w dwuboju i ósme miejsce. Debiutował także Krzysztof Szabłowski (67 kg), uzyskując 63 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie - razem 138 kg i szósta lokata. Daniel Siemiński (77 kg) również wystartował po raz pierwszy, uzyskując 60 kg w rwaniu i 69 kg w podrzucie, razem 129 kg i piąte miejsce.

Wśród bardziej doświadczonych zawodników także padły dobre wyniki. Jacek Nakielski (75,5 kg) osiągnął 53 kg w rwaniu i 68 kg w podrzucie, co daje 121 kg w dwuboju. Zajął dzięki temu siódme miejsce, poprawiając swój wynik sprzed miesiąca (z zawodów w Ciechanowie) aż o 18 kilogramów. Dominik Kulesza (77,5 kg) wyrwał 89 kg, podrzucił 107 kg - razem 196 kg i piąte miejsce. Wynik z 12 listopada w Ciechanowie poprawiony został o 13 kilogramów. Dominik kolejnym rekordowym wynikiem uzyskał trzecią klasę sportową tj. 245,9 pkt. w klasyfikacji Sinclair’a i był to najbardziej wartościowy wkład do klasyfikacji drużynowej.

Tobiasz Tomczak (87 kg) zaliczył 53 kg w rwaniu i 66 kg w podrzucie (razem 119 kg), poprawiając tym samym aż o 13 kilogramów wynik z poprzedniego miesiąca, dało mu to szóste miejsce. Z kolei Arkadiusz Cybulski (87,5 kg) zaliczył fantastyczny debiut, zajął trzecie miejsce w swojej kateegorii wagowej z wynikiem 165 kg (75+90).

Na 11 startujących drużyn UKS Atleta uplasował się na piątej pozycji. Klasyfikację drużynową wygrała ekipa CLKS Mazovia Ciechanów – 2670,1 pkt. przed WLKS Siedlce – 1994,9 pkt., UOLKA Ostrów Maz. – 1452,4 pkt., Feniksem Siedlce – 1251,9 pkt., UKS Atletą Ostrołęka – 1250,8 pkt. Za nami zostały sklasyfikowane takie zespoły jak: Start Otwock – 1202,7 pkt., NOSiR Nowy Dwór Maz.- 1166,8 pkt., MKS Narew Pułtusk, MLKPC Sokołów Podlaski , KS Raszyn i LSSS Start Maków Mazowiecki.

- Pięknym akordem zakończyliśmy 2016 rok. My trenerzy - Władysław Niedźwiecki, Karol Janczewski i Jerzy Szymanowski cieszymy się z osiągniętych wyników i jesteśmy niezmiernie zadowoleni ze swoich podopiecznych - informuje klub.