zdjecie 1233
zdjecie 1233

Atleci z Ostrołęki walczyli o finały OOM

Inne 20 czerwca 2017 1 Komentarz

W Gdańsku, Konstantynowie Łódzkim, Biłgoraju i Oławie odbyły się strefowe turnieje do finałowych zawodów ciężarowych XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Konstantynowie Łódzkim wystartowali reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka.

Rywalizacja w strefie A, rozegrana w Gdańsku obejmowała województwa – pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie, strefa B odbyła się w Konstantynowie Łódzkim – warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie, podlaskie, strefa C w Biłgoraju – lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i w Oławie – lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie.

W Konstantynowie Łódzkim wystartowało dwóch zawodników UKS Atleta Ostrołęka: W kat. 77 kg. wystartował Jacek Nakielski, który uzyskał wynik w dwuboju 141 kg jako nowy rekord w dwuboju i 82 w podrzucie.  Tobiasz Tomczak w kat.105 kg skończył zawody z wynikiem 118 kg w dwuboju.

- Wynik Jacka jest rekordowy, jednakże w tej kategorii wagowej nie dał on prawa startu w OOM. Wielka szkoda. W przypadku Tobiasza jest to wynik niższy od rekordu życiowego, ale jakby nie było, daje on prawo startu w finałach OOM - komentuje trener UKS Atleta Władysław Niedźwiecki.

Termin finałowego dźwigania w Siedlcach to 9-12 lipca 2017 roku. W zawodach wezmą udział zawodniczki i zawodnicy w wieku – 16 – 17 lat (urodzeni w latach 2000-2001).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
23:23, 20 czerwca 2017

alfred

Jak ja byłem w ich wieku to 2 a nawet 3 worki cementu nosiłem. Taki byłem harpagan.  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.