Atleci z Ostrołęki walczyli w Ciechanowie. Dobry występ! (zdjęcia)

Inne 05 marca 2019 2 Komentarze

3 marca 2019 roku w ciechanowskiej kuźni sztangistów im. Ireneusza Palińskiego (sztangisty olimpijczyka) odbyły się zawody w podnoszeniu ciężarów trzech grup wiekowych. Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka reprezentowało dwójka juniorów młodszych, trzech juniorów i dwóch młodzieżowców.

O prymat najlepszych w Mistrzostwach Mazowsza do 23 lat walczyli między sobą juniorzy młodsi (16-17), juniorzy (18-20) i młodzieżowcy (21-23)lata. W tym maratonie uczestniczyło prawie osiemdziesiąt dziewcząt i chłopców. Ta klasyfikacja dawała najmniejsze szanse oczywiście tym najmłodszym.

Pierwsze do startu przystąpiły panie a wśród nich juniorka młodsza ostrołęckiego Atlety Nikola Strzelczyk. Nikola z wynikiem 60 kg (dwubój) została złotą medalistką w swojej kategorii wagowej wśród juniorek młodszych poprawiając wynik dwubojowy o 2 kg. W tej kategorii wagowej nie było zagrożenia dla zwyciężczyni ze strony sztangistek starszych grup wiekowych, ponieważ nie wystąpiły.

W następnej grupie startowej wystąpili ciężarowcy kategorii wagowej- 67, 73 i 81 kg. Tutaj barwy Ostrołęki reprezentowali dwaj juniorzy i jeden młodzieżowiec. Junior Jakub Duszak w kategorii wagowej 67 kg z wynikiem 130 kg wywalczył piątą lokatę, a junior Rafał Gnoza (81) z wynikiem 157 kg, który jest wyższy od jego rekordu życiowego o 17 kg zajął siódme miejsce. Oni o uzyskanie wyższej lokaty mieli trudniej, bo musieli walczyć z o wiele starszymi od siebie kolegami. W tej grupie startował ostrołęcki młodzieżowiec Patryk Mocek. Patryk w tym starcie poprawił swój rekord życiowy o 10kg, a 178 kg w dwuboju pozwoliło na zajecie szóstego miejsca kategorii wagowej 81 kg.

Przyszła kolej na ostatnią grupę tych mistrzowskich zmagań. Do rywalizacji o jak najlepsze lokaty przystąpili zawodnicy kategorii wagowej 89, 96 102, 109 i +109 kg. Tu wystąpiło trzech ostrołęczan: Krystian Łuba - junior młodszy (+109), junior Dominik Kulesza (96) i młodzieżowiec Jakub Borkowski w kategorii wagowej do 109 kg. Krystian stawiający pierwsze kroki jako sztangista musiał stawiać odpór o wiele starszym kolegom. Dźwignął w dwuboju 120 kg i zajął piątą lokatę wśród startujących tej kategorii wagowej. Dominik Kulesza w kategorii wagowej 96 kg z wynikiem 235 kg zajął trzecią lokatę. Najwyższe lokaty tej kategorii wagowej padły łupem młodzieżowców. Ostrołęcki młodzieżowiec Jakub Borkowski startujący w kategorii wagowej do 109 kg dźwignął w dwuboju 177 kg i tym samym wywalczył drugie miejsce dla Atlety Ostrołęka.

Prowadzona była też klasyfikacja drużynowa. W tej klasyfikacji ostrołęccy sztangiści zdobyli 31 punktów i uplasowali się na centralnej siódmej pozycji wśród 13 startujących drużyn z Mazowsza.

Poza startem 7 lutego w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego Nikoli Strzelczyk to dla pozostałych zawodników był to pierwszy start w 2019 roku. Uzyskane wyniki przez wszystkich zawodników UKS Atleta należy uznać za bardzo dobre. Jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Juniorek i Juniorów, które odbędą się 21-24. 03.2019 w Puławach.