Awans jest nasz! Narew Ostrołęka już w lidze okręgowej! (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 15 czerwca 2019 9 Komentarzy

Narew Ostrołęka wygrała dziś z Borutą Kuczbork 4:1 i zapewniła sobie awans do ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Dla zespołu Narwi jest to drugi z rzędu awans, kolejny wywalczony w bardzo dobrym stylu.

Stawka meczu była bardzo wysoka - Narew w przypadku wygranej mogła już otwierać szampany, w przypadku remisu lub porażki - musiała czekać na mecze rywali. Ostrołęczanie nie zawiedli jednak licznie przybyłej publiczności i wygrali ten mecz zdecydowanie. Wynik meczu otworzył grający swój jubileuszowy mecz w Narwi (nr 100) Mateusz Pełtak - w 29. minucie sprawił on, że trybuny przy Partyzantów eksplodowały radością. W 41. minucie goście wyrównali, choć bramka była mocno problematyczna - w takiej sytuacji przydałby się VAR, ale to nie Serie A tylko A Klasa, więc trzeba było grać dalej. Najlepszą odpowiedzią był kolejny gol - i znów Mateusz Pełtak, do przerwy 2:1 dla Narwi.

W drugiej połowie mieliśmy Kamil Gontarz show. Pomocnik Narwi Ostrołęka najpierw zachował zimną krew i pokonał bramkarza Boruty, po czym zaprezentował bardzo ciekawą cieszynkę...

Oczywiście gratulujemy!

Później przyszedł czas na zmianę i to zmianę w wielkim stylu - mówimy tu oczywiście o Tomaszu Niedźwieckim, który opuszczając boisko, wręczył koszulkę małemu kibicowi.

Jeszcze przed końcem meczu Kamil Gontarz mocnym strzałem podwyższył na 4:1 i tym samym zakończył sezon w A Klasie z przytupem. Po końcowym gwizdku sędziego był czas już tylko na szaloną radość.

Narwi Ostrołęka należy się szacunek - nie tylko piłkarzom, ale także trenerowi Dariuszowi Narolewskiemu, prezesowi Kamilowi Drężkowi i całemu zarządowi klubu, który ciężko pracował na ten sukces. Brawa także dla kibiców, którzy stwarzali niepowtarzalną atmosferę nie tylko na meczach domowych, ale i na wyjazdach. A jesienią - widzimy się w okręgówce!

Narew Ostrołęka – Boruta Kuczbork 4:1 (2:1)
Bramki dla Narwi: Pełtak 29. 45. Gontarz 58. 90. – 41.

Narew: Drężek (46. Woźniak) – Popieniek (55. Mierzejewski), Pełtak, Skarzyński, Jóźwiak (82. Cendrowski) – Sobotka (70. Dworecki), Sowa, Kuzia (80. Piersa), Markowski (78. Karwowski), Gontarz – Niedźwiecki (78. Dąbrowski).