AWF pokonany

Siatkówka 29 listopada 2010 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka we własnej hali pokonały drużynę AZS AWF Warszawa 3:1 i zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli II ligi. Sobotnia wygrana jest ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze nasza drużyna grała nierówno, a po drugie ostrołęczanki pokonały niewygodnego rywala...

Siatkarki Nike Ostrołęka we własnej hali pokonały drużynę AZS AWF Warszawa 3:1 i zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli II ligi. Sobotnia wygrana jest ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze nasza drużyna grała nierówno, a po drugie ostrołęczanki pokonały niewygodnego rywala, z którym dotąd w lidze częściej przegrywały niż wygrywały. Kolejny ligowy mecz z warszawską Politechniką może przybliżyć Nike do miejsca w pierwszej czwórce.

Pierwszy set meczu to zdecydowana dominacja gospodyń, które rozbiły akademiczki do 16. W drugim secie nie było już tak łatwo. Zespół z Warszawy zagrał bardziej ambitnie, a naszym zawodniczkom zaczęły przytrafiać się proste błędy. Jednak mimo tego, udało się zwyciężyć do 23. O trzecim secie meczu z AZS AWF ostrołęczanki powinny jak najszybciej zapomnieć. Porażka do 14 mówi sama za siebie. W czwartej partii, zespół Nike wypracował sobie kilku punktową przewagę i kiedy wydawało się, że jest już po meczu, warszawianki dogoniły rywalki i na tablicy punktowej był remis 20 : 20. Na szczęście w końcówce to nasze siatkarki wykazały się większą odpornością na stres i wygrały seta do 23. Ostatni punkt w zdobyła Gabriela Borawska, która obok Małgorzaty Kupisz i Urszuli Iwaniuk należała do wyróżniających się postaci w naszym zespole.

Nike Ostrołęka – AZS AWF Warszawa 3:1 (25:16, 25:23, 14 25, 25:23)

Skład Nike: Kupisz, Korol, Zyśk, Gromadzka, Iwaniuk, Borawska, Skiba (libero) oraz Nasiadka, Grzeszczak, A. Niedbajło