B Klasa: Gorąco w derbach! Emocje brały górę, Świt wygrał z Orzem [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 09 października 2022 3 Komentarze

Świt Baranowo pokonał Orz Goworowo 3:1 w meczu 6. kolejki B Klasy ostrołęckiej. Derby powiatu ostrołęckiego przyniosły sporo emocji. Czasami nawet brały one górę...

W 13. minucie wynik derbów otworzył Rafał Ogonowski. Ale radość Świtu nie potrwała długo, bo w 23. minucie Jakub Zięba przymierzył z rzutu wolnego i było 1:1. Kolejne gole i jeszcze więcej emocji można było zobaczyć w drugiej połowie. W 52. minucie Rafał Ogonowski strzela bramkę na 2:1.

Chwilę później na boisku "zaczerwieniło się". Ekipa Orza nie zgadzała się z decyzjami sędziów i mocno to okazywała, a sędzia Małgorzata Dembowska nie zamierzała tego tolerować i czerwoną kartkę pokazała trenerowi gości, następnie bramkarzowi przyjezdnych.

Mimo gry w osłabieniu, Orz grał nieźle, ale to Świt przypieczętował wygraną: w 78. minucie na 3:1 strzelił Marcin Dobrzyński. Takim też wynikiem skończyło się to spotkanie, dzięki czemu Świt Baranowo prowadzi w lidze. Świt ma 13 punktów po 5 meczach, o 1 punkt wyprzedza Mazowsze Jednorożec i KS Pniewo.