B Klasa: Korona ogrywa Iskrę, kanonada w Ołdakach (zdjęcia)

Piłka nożna 30 października 2017 16 Komentarzy

Korona II Ostrołęka pokonała Iskrę Zaręby Kościelne 2:1 w spotkaniu 10. kolejki B Klasy ostrołęckiej. Żółto-niebiescy do przerwy przegrywali, a zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach spotkania. Ciekawie było też w Ołdakach, gdzie miejscowy ULKS rozbił FC Różan aż 13:1.

Zespół ULKS Ołdaki podejmował drużynę FC Różan, ale po 45 minutach nic nie zapowiadało takiego festiwalu strzeleckiego. W drugiej połowie gospodarze strzelili jednak aż dziesięć goli, czym pobili strzelecki rekord swojego klubu. Do wygranej 13:1 przyczynili się: Szymon Brzostek - 5 goli, Radosław Żerański - 5 goli, Konrad Woroniecki, Jakub Janczewski i Daniel Siemborski.

Porażkę w starciu z Wymakraczem Długosiodło zanotował Orz Goworowo. Goście strzelili dwie bramki na początku meczu, a w drugiej połowie obie ekipy trafiły po razie. Skończyło się na 1:3 i trzech punktach dla Wymakracza.

Ciekawiej było w Ostrołęce, gdzie Korona II zagrała z Iskrą Zaręby Kościelne. Goście objęli prowadzenie w 7. minucie kiedy to samobójczego gola strzelił Paweł Skarzyński. Obrońca Korony zrehabilitował się w drugiej połowie, pięknym strzałem doprowadzając do remisu 1:1. Zwycięski gol dla Korony padł w 87. minucie - Piotr Karczewski wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem przy dalszym słupku dał 3 punkty ostrołęckiej drużynie.

Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej liderem jest Korona II Ostrołęka, wyprzedzająca o trzy punkty zespół Narwi Ostrołęka. Trzecia Iskra Zaręby Kościelne traci do lidera już pięć 'oczek'.

ULKS Ołdaki - FC Różan 13:1 (3:1)

⚽ 1:0 Brzostek '5; ⚽ 2:0 Żerański '22; 2:1 Ziółkowski '41; ⚽ 3:1 Brzostek '42; ⚽ 4:1 Brzostek '47; ⚽ 5:1 Żerański '52; ⚽ 6:1 Żerański '53; ⚽ 7:1 Woroniecki '58; ⚽ 8:1 Brzostek '59; ⚽ 9:1 Siemborski '61; ⚽ 10:1 Żerański '70; ⚽ 11:1 Brzostek '85; ⚽ 12:1 Janczewski '86; ⚽ 13:1 Żerański '88.

ULKS: Kruczyk - Banach (36' Domalewski), R. Szabłowski, Woroniecki, Chojnowski (65' Florczykowski), Długozima, Stworzyjan (67' Tyszka), D. Szabłowski (58' Janczewski), Siemborski, Żerański, Brzostek.

Orz Goworowo - Wymakracz Długosiodło 1:3 (0:2)

⚽ 0:1 Kolankiewicz '16
⚽ 0:2 Duda '19
⚽ 1:2 C. Gęsich '62
⚽ 1:3 Rogalski '80

Orz: Świerżewski - Bukowski, Mi. Brzozowski, Drabot, B. Dziełak, J. Dziełak, R. Gęsich (65' Sz. Gęsich), T. Gęsich, C. Gęsich, Tomaszewski, Zięba (75' Mar. Brzozowski).

Korona II Ostrołęka - Iskra Zaręby Kościelne 2:1 (0:1)